3 غذای قدرتمند که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شما می شود 1397/6/10


حفظ یک سیستم ایمنی خوب برای جلوگیری از بیماری بسیار مهم است. اکثر بیماریهای خفیف مانند سرماخوردگی و سرخجه در فصل زمستان می توانند به طور کامل از بین بروند تا زمانیکه بدن شما دارای ایمنی بالا در برابر ویروس ها و باکتری ها باشد. و انرژی بیشتری برای کارهای روزمره خواهید داشت.


سیستم ایمنی بدن شما می تواند با کمک مواد مغذی مناسب افزایش یابد. برای کمک به شروع کار، برخی از مواد غذایی و مواد مغذی مورد نیاز است که واقعا می تواند سیستم ایمنی بدن خود را به سطح ایده آل افزایش دهد.

سیستم ایمنی بدن و عملکرد آن سیستم ایمنی بدن

ویتامین C و مرکبات 

ویتامین C و آنتی اکسیدان ها مهمترین مواد مغذی هستنداگر بخواهید سیستم ایمنی بدن خود را حفظ کنید. بدن ویتامین C را تولید نمی کند مرکبات بهترین منبع این مواد مغذی هستند، به همین دلیل مصرف آنها به طور منظم باید بخشی از رژیم غذایی شما باشد.

مرکبات محبوب خودرا مانند پرتقال، لیمو و گریپ فروت به راحتی می توانید از بازار تهیه کنید.مصرف آنها راحت و نیاز به هیچگونه پروسه ای ندارد 

فلفل قرمز همچنین به عنوان منبع ویتامین C نیز عالی است. فلفل ها غنی از ویتامین C و بتا کاروتن هستند، اما فلفل قرمز حاوی دو برابر مقدار ویتامین C نسبت به پرتقال و دیگر مرکبات می باشد.فلفل قرمز را  به راحتی می توان به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

بربرین

Berberine یکی دیگر از مواد مغذی ضد باکتری است که می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند. مصرف منظم بربرین می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کند و خطر عفونت باکتری را با یک حاشیه قابل توجه کاهش دهد. شما حتی می توانید berberine را مصرف کنید تا التهاب را به طور موثر کاهش دهید.

بربرین را می توان در انگور اورگن، زغال اخته اروپایی و چندین گیاه دیگر یافت. با این حال، ساده ترین راه برای اضافه کردن berberine به رژیم غذایی شما از طریق مکمل ها است. 

ویتامین E و بادام

من شخصا دوست دارم اضافه کردن بادام به رژیم خودم. بادام را می توان به غذا یا انواع دسر اضافه کرد عطر و طعم منحصر به فردی به غذاها می دهد 

بادام نیز دارای ویتامین E غنی است که اگر بخواهید سیستم ایمنی بدن خود را حفظ کنید، یک ماده مغذی مهم برای مصرف است. همه آجیل برای ما خوب هستند به طور خاص، بادام ها نه تنها غنی از ویتامین E نیستند آنها همچنین غنی از چربی های سالم هستند که مورد نیاز بدن آنها را پردازش می کند.

سایر مواد غذایی وجود دارد که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن برای حفظ یک سیستم ایمنی سالم هستند. با این حال، مواردی که در این مقاله پوشش داده ایم، عالی هستند برای کسانی که می خواهند بلافاصله سیستم ایمنی بدن خود را به حالت عادی برسانند.