هوش مصنوعی می تواند شخصیت شما را با نگاه کردن به چشم های شما پیش بینی کند 1397/6/12


چشم واقعا پنجره ای برای روح است. نحوه حرکت آنها می تواند نوع شخصیت شما را نشان دهد این یافته ای است که ربات ها را قادر به درک بهتر و ارتباط با انسان می کند 

روانشناسان به مدت طولانی معتقدند که شخصیت بر شیوه دیداری ما در جهان تاثیر می گذارد.

در حال حاضر، Tobias Loetscher در دانشگاه استرالیای جنوبی و همکارانش نوعی هوش مصنوعی ابداع کردند که می تواند شخصیت شما را فقط با نگاه کردن به چشم های شما پیش بینی کند


آیا شما عصبی، دلسوز، مضطرب یا آرام هستید ؟ فن آوری جدید بهتر از خودتان می دانید.

محققان دانشگاه استرالیای جنوبی و دانشگاه اشتوتگارت، با استفاده از حرکات چشم برای پیش بینی ویژگی های کلیدی شخصیت شما هوش مصنوعی را اختراع کردند 

این تحقیق ارتباط نزدیک بین چشم و شخصیت را برجسته می کند و می تواند به افزایش کار کمک کند تا روبات ها بتوانند با انسان ها بهتر ارتباط برقرار کنند. و در حالی که این مطالعه در مقیاس کوچک انجام شده است، اهمیت ارتباطات غیر کلامی را برجسته تر کرده است  وبه توسعه سیستم ها برای تشخیص و تفسیر سیگنال های اجتماعی کمک کند.

محققان نوشتند: "با رویکرد ماشین، ما می توانیم به طور خودکار مجموعه ای از ویژگی های حرکتی چشم را تجزیه و تحلیل کنیم و آنها را برای پیش بینی ویژگی شخصیت، رتبه بندی کنیم." این رویکرد، به فراتر از ویژگیهایی که در آثار قبلی نیز مورد بررسی قرار گرفته است، به ما امکان می دهد ارتباطات جدید بین ویژگی های حرکتی پیشین تحت بررسی و ویژگی های شخصیتی را شناسایی کنیم.

این پروژه از هوش مصنوعی برای ردیابی و نظارت بر حرکات چشم 42 فرد با استفاده از ابزارهای SensoMotoric Instruments استفاده کرد. سپس یافته های آنها با استفاده از پرسشنامه های مشخص شده مشخص شد که ویژگی های شخصیتی را مشخص می کنند.

از پنج ویژگی کلیدی - باز بودن، وجدان، اضطراری، توافق پذیری و روان رنجوری - تکنولوژی به راحتی چهار مورد را مشخص می کند: روان رنجور، بی ثباتی، توافق پذیری و وجدان.

ردیابی حرکات چشم

42 نفر یک ردیاب چشم نصب شده بودند و پنج دلار استرالیا و 10 دقیقه در یک فروشگاه دانشگاهی به خرید پرداختند. وقتی آنها برگشتند، ردیاب چشم را برداشتند و پرسشنامه شخصیت و کنجکاوی را پر کردند.

یافته ها برای نشان دادن چگونگی حرکت حرکات چشم مشخص در فعالیت ها متفاوت است. در حالی که مطالعه از یک نمونه کوچک استفاده کرد و نویسندگان گفتند که پیش بینی ها هنوز به اندازه کافی برای برنامه های کاربردی عملی دقیق نیستند، اما این موضوع ارتباط نزدیک بین شخصیت و حرکات چشم را روشن می کند. برای مثال،ضخامت ( قطر ) مردمک چشم برای پیش بینی روان رنجوری مهم بود.

 آنها گفت، گام بعدی،توسعه سیستم هایی است که می توانند سیگنال های اجتماعی انسان را شناسایی و تفسیر کنند.

و این نوع تحقیق احتمالا از اهمیت زیاد برخوردار است به این دلیل که هوش مصنوعی بیشتر در ساختار زندگیمان قرار می گیرد.

ربات های انسان مانند

تمرکز تحقیقات بیشتر برای ساخت این سرویس ها و دیگر روبات های انسانی است، زیرا ماشین ها هم اکنون قادر به انجام بسیاری از کارهای عملی هستند. در چین، هتل ها از روبات ها برای تحویل کالا به یک اتاق یا برای کمک به مشتریانی که راه خود را گُم کرده اند استفاده می کنند. و در شانگهای شما می توانید قهوه را که توسط یک ربات ساخته شده است بنوشید .

محققان نوشتند: "چنین شناختی از رفتار غیر کلامی انسان نیز ممکن است به روبات های اجتماعی تعاملی منتقل شود که مانند رفتار انسان طراحی شده است." "این سیستم ها در نهایت با انسان ها در یک راه طبیعی تر و قابل قبول تر می توانند ارتباط برقرار کنند، بنابراین کارایی و انعطاف پذیری بیشتری خواهد داشت".

 بیشتر بخوانید :

هوش مصنوعی خوب است یا بد             هوش مصنوعی