ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

انگور قرمز کمک درمانی برای سرطان پستان 1397/04/06


رزوراترول، یک ماده شیمیایی که در انگور قرمز یافت می شود می تواند به سلول های سرطانی برسد و به طور بالقوه بر فرآیندهای دخیل در رشد تومور تاثیر بگذارد

 

 


دانه های انگور حاوی مقادیر زیادی از procyanidin B هستند که به عنوان ضد اکسید کننده و مهار کننده های آروماتاز ​​عمل می کنند (که سرکوب تولید استروژن و مهار رشد سرطان سینه وابسته به استروژن را تشکیل می دهند).

چگونه انگور قرمز کمک درمانی برای سرطان پستان  است ؟آمیلوئید P53 در بیش از نیمی از تومورهای بدخیم یافت میشوند، آمیلوئید P53 جهش یافته به عنوان اهداف استراتژیک جدید در مبارزه با سرطان محسوب میشود. پروتئین در نسخه نرمال و بدون تغییرش مسئول سرکوب سلول های تومور است و به همین دلیل اغلب به عنوان "نگهبان ژنوم" شناخته می شود. یک جهش P53، کمک به تشکیل ترکیبات آمیلوئید، ساختاری از تخریب و رشد سریع می تواند این عملکرد را از دست بدهد . برخی جهشهای p53 بسیار پاتوژن هستند،

محققان دانشگاه فدرال ریو دو ژانیرو (UFRJ) و دانشگاه ایالتی ریودوژانیرو (UERJ) کشف کرده اند که نیمی از موارد سرطان پستان با استفاده از رزوراترول resveratrolیک ترکیب زیست فعال موجود در انگور قرمز  ممکن است منجر به پیشرفت درمان شود .دانشمندان توانستند برای اولین بار تجمع نسخه جهش یافته پروتئین p53، که ساختار موجود در حدود 60٪ از تومورها است جلوگیری ومهاجرت و تکثیر سلول های سرطانی سینه را مهار نمایند
اثرات بالقوه ضد سرطان رزوراترول برای سال ها شناخته شده است، اما تا به امروز هیچ مطالعه ای نشان داده نشده است که این ماده می تواند برای کاهش تومور ناشی از تجمع فرم جهش P53 سرکوب کننده تومور عمل کند. برزیل برای اولین بار این نتایج را در آزمایشگاه به دست آورده است.

آزمایشگاه Jerson Lima Silva,، استاد موسسه بیوشیمی پزشکی Leopoldo de Meis (IBqM) و مرکز ملی  زیست شناسی ساخت و ساز (CENABIO) UFRJ و هماهنگ کننده موسسه ملی علوم و فناوری با همان نام (INBEB )، در حال بررسی توالی آمیلوئید p53 برای دو دهه است. هدف اصلی این گروه این است که بدانیم مکانیسم های ترکیبات پتاسیم جهش یافته می توانند به سرطان کمک کنند و راهی موثر برای جلوگیری از تشکیل آن را پیدا کنند.

"یافته ها دانشمندان رابه طور مستقیم بر روی تجمع آمیلوئید پتانسیل جهش یافته، به توسعه دارو نزدیک می کند "، دانیلی C. Ferraz da Costa، یکی از نویسندگان این پژوهش از موسسه تغذیه UERJ و عضو INBEB. او شروع به مطالعه خواص رزوراترول برای پایان نامه دکترای خود و تا سال 2012 کرددر حال حاضر حفاظت ضد سرطان توسط رزوراترول در سلول های تومور ریه را مورد بررسی قرار داد.

محققان تکنیک های اسپکتروسکوپی فلورسانس را در آزمایشگاهی آزمایش کردند تا ضد توموری رزوراترول را در جمع آوری های P53  جهش یافته تست کند. علاوه بر این، آنها از تست های محلی سازی موضعی ایمونوفلورسانس برای آزمایش اثر این ماده در سلول های سرطانی پستان با جهش های مختلف p53 (MDA-MB-231 و HCC-70) و P53 طبیعی (MCF-7) استفاده کردند. تجمع p53جهش یافته در تومورهای کاشته شده در موش ها کاهش یافته است. در حال حاضر گروه مولکول های مختلف مشتق شده از رزوراترول است که می تواند در درمان با تومورهای حاوی P53 جهش یافته مورد استفاده قرار گیرد.

 

June 26, 2018 منبع وبسایت http://www.dailygalaxy.com