موفقیت آزمایش خون برای اوتیسم تایید ش 1397/04/10


خلاصه:
یک سال پس از آنکه محققان کار خود را بر روی یک آزمایش فیزیولوژیکی برای اوتیسم منتشر کردند موفقیت استثنایی خود را در ارزیابی اینکه آیا یک کودک مبتلا به طیف اوتیسم است، تایید می کند.


اولین آزمون فیزیولوژیک برای اوتیسم با دقت بالا در آزمایش دوم  ثابت شد

یک سال پس از آنکه محققان کار خود را بر روی یک آزمایش فیزیولوژیکی برای اوتیسم منتشر کردند،. یک آزمایش فیزیولوژیکی که از فرآیند تشخیصی پزشک انجام می شود، تشخیص در سنین پایین برای کودکان داده می شود، نتایج مطالعه که با استفاده از یک الگوریتم برای پیش بینی اینکه آیا یک کودک مبتلا به اختلال طیف اوتیسم (ASD) مبتنی بر متابولیت ها در نمونه خون است و امروز  در نسخه ژوئن Bioengineering & Translational Medicine منتشر شد

 گروه هایی از کودکان ASD به صورت مستقل از مطالعه قبلی  موفقیت های مشابهی داشتیم. ما می توانیم 88 درصد اطمینان حاصل کنیم که آیا کودکان مبتلا به اوتیسم هستندیا نه ،  "جوگرن هاون، نویسنده ، بیولوژیست، استاد، رئیس موسسه پلی تکنیک Rensselaer، گروه مهندسی پزشکی، و عضو مرکز تحقیقات بیوتکنولوژی و مطالعات بین رشته ای (Rensselaer) CBIS) "گفت این بسیار امیدوار کننده است."

تخمین زده می شود که مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها تقریبا 1.7 درصد از همه کودکان مبتلا به ASD تشخیص داده می شوند، که به عنوان "اختلال رشدی ناشی از اختلالات مغز" مشخص شده است. تشخیص پیش از این به طور کلی تصدیق شده است که منجر به نتایج بهتر شود تشخیص ASD در سن 18-24 ماه ممکن است به درمان زود هنگام کودکان منجر شود که نتیجه خیلی بهتری باعث می شوداکنون  تشخیص تنها به مشاهدات بالینی بستگی دارد، اکثر کودکان تا قبل از 4 سالگی با ASD تشخیص داده نمی شوند

بجای  تشخیص ASD، تنها با یک شاخص روش Hahn با استفاده از تکنیک های داده های بزرگ برای جستجوی الگوها در متابولیت های مربوط به دو مسیر متصل سلولی (مجموعه ای از تعاملات بین مولکول هایی که عملکرد سلول را کنترل می کنند) با زنجیره های مشکوک به ASD مورد استفاده قرار می گیرد.

Deepak Vashishth، مدیر کل CBIS، گفت: در توسعه یک آزمون فیزیولوژیکی برای اوتیسم، نمونه ای از چگونگی رابط بین علم مهندسی علوم بین رشته ای در Rensselaer است که دیدگاه ها و راه حل های جدیدی را برای بهبود سلامت انسان به ارمغان می آورد." این یک نتیجه عالی  است تاکید بر بیماری های آلزایمر و بیماری های نورودرمانی در CBIS، جایی که ما رابه روش های متعدد برای توسعه ابزارهای تشخیصی و استفاده از داروهای جدید کمک می کند. "

موفقیت اولیه در سال 2017، داده های یک گروه از 149 نفر را تجزیه و تحلیل کرد که حدود نیمی از آن ها قبلا تشخیص داده شده بود. برای هر عضو گروه، هاون اطلاعات مربوط به 24 متابولیت مربوط به دو مسیر سلولی - چرخه متیونین و مسیر ترانسفوروسیون داده را بدست آورد. عملا داده ها را از یک فرد در گروه حذف کرد، هان داده های باقی مانده را به روش های پیشرفته تجزیه و تحلیل و نتایج را برای تولید یک الگوریتم پیش بینی استفاده کرد. الگوریتم پس از آن یک پیش بینی در مورد داده ها از فرد حذف شده ساخته شده است. هاون تقسیم نتایج را تأیید کرد، فرد را از گروه بصورت جداگانه مبادله می کند و تکرار این فرایند را برای همه 149 شرکت کننده انجام می دهد.

محققان اطلاعات مناسب را از سه مطالعه مختلف که شامل 154 کودک مبتلا به اوتیسم بودند و توسط محققان موسسه تحقیقات کودکان آرکانزاس تهیه شده بود، شناسایی کردند. داده ها شامل 22 مورد از 24 متابولیتی است که او برای ایجاد الگوریتم پیشین استفاده می کرد، با این حال Hahn تعیین اطلاعات موجود برای آزمون کافی بود

این تیم از روش خود برای بازسازی الگوریتم پیش بینی استفاده کرد، این بار با استفاده از داده های 22 متابولیت از گروه اصلی 149 کودک. سپس الگوریتم به گروه جدید 154 کودک برای اهداف تست اعمال شد. هنگامی که الگوریتم پیش بینی برای هر فرد اعمال شد، به درستی اوتیسم را با 88 درصد دقت پیش بینی کرد.

هان می گوید تفاوت بین میزان دقت اولیه و مطالعه جدید به احتمال زیاد می تواند به چندین عامل مربوط شود، مهمترین آن این است که دو متابولیت در مجموعه داده های دوم در دسترس نیستند. هر یک از دو متابولیت در مطالعات قبلی شاخص های قوی بوده است

 

تاریخ:
19 ژوئن 2018
منبع:
موسسه پلی تکنیک Rensselaer