آیا مصرف مکمل های مولتی ویتامین ها بر سلامت قلب موثر است؟ 1397/04/22


مکمل های مولتی ویتامین / معدنی (MVM) ترکیبی از ویتامین ها و مواد معدنی و گاهی اوقات سایر مواد تشکیل دهنده نیز هستند. ویتامین ها و مواد معدنی در MVM نقش منحصر به فردی در بدن دارند

 


مکمل های مولتی ویتامین / معدنی (MVM) ترکیبی از ویتامین ها و مواد معدنی و گاهی اوقات سایر مواد تشکیل دهنده نیز هستند. ویتامین ها و مواد معدنی در MVM نقش منحصر به فردی در بدن دارند.

مصرف مولتی ویتامین ها معمول است، اما طبق یک مطالعه جدید، به نظر نمی رسد که برسلامت قلب شمااثر بگذارد.

این مطالعه که اطلاعات چند میلیون نفر در پنج کشور را تجزیه و تحلیل کرد، دریافت که مصرف مولتی ویتامین ها از حملات قلبی، سکته مغزی یا مرگ ناشی از بیماری قلبی جلوگیری نمی کند.

با این حال، مولتی ویتامین ها همچنان محبوب هستند، 30 درصد از مردم در جوامع پیشرفته از این محصولات استفاده می کنند.حدود 76 درصد از بزرگسالان از مولتی ویتامین ها و مواد معدنی را مصرف می کنند

آمریکایی ها هر ساله حدود 21 میلیارد دلار مکمل های ویتامین مصرف می کنند. یکی از دلایل این امر این است که آنها بر این باورند که می توانند سلامت خود را بهبود بخشند و خطر ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی را کاهش دهند.

محققان در یک مطالعه جدید منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا در 10 ژوئیه، بیان کردند که هیچ ارتباطی بین مصرف مولتی ویتامین ها و خطر ابتلا به حملات قلبی، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی پیدا نکردند

دکتر جونسوک کیم، استادیار قلب و عروق در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام، در بیانیه ای اعلام کرد: "متقاعد کردن افراد فوق العاده دشوار است ... تا اذعان کنند که مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی از بیماری های قلبی و عروقی جلوگیری نمی کنند." . کیم گفت: "من امیدوارم که یافته های تحقیقاتی ما به کاهش کلاهبرداری در برابر مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی کمک کندو تشویق مردم به استفاده از روش های ثابت برای کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی  مانند خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر، ورزش و اجتناب از تنباکو.

در تحقیق جدید، محققان ارتباط بین مولتی ویتامین ها و مکمل های معدنی را مورد بررسی قرار داده اند و خطر برخی مشکلات قلبی عروقی را مورد بررسی قرار دادند. (اطلاعات شامل مکملهایی بودند که حاوی بیش از 3 ویتامین یا مواد معدنی بودند.) این مطالعات بیش از 2 میلیون نفر از پنج کشور (ایالات متحده، ژاپن، فرانسه، سوئد و آلمان) حضور داشتند. و شرکت کنندگان به طور متوسط ​​12 سال دنبال شد.

به طور کلی افرادی که مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی را مصرف کرده اند از حمله قلبی یا سکته مغزی  در مقایسه با افرادی که این مکمل ها را مصرف نکرده اند فرقی نکرده بود

"گرچه مکمل های مولتی ویتامین و معدنی که در افرادی که درمعرض خطر بیماریها هستند، به ندرت باعث آسیب مستقیم می شوند،

طبق اداره غذا و داروی در بیشتر کشورهای پیشرفته ، مکمل های غذایی قبل از اینکه به بازار برسند، برای ایمنی و اثربخشی تنظیم نمی شوند. با این حال، برچسب های محصولات مجاز به ارائه ادعاهای بهداشتی در مورد توانایی محصول برای تشخیص، درمان، کاهش، درمان و یا جلوگیری از بیماری نیست.

نویسنده Rachael Rettner

 July 10, 2018 07:38am ET

 بیشتر بخوانید :

کافئین چهار فنجان قهوه با کمک میتوکندری بر سلامت قلب

از تغذیه خوب چه می دانید

کربوهیدرات چیست؟

غلات کامل