خوردن ماست ممکن است به درمان افسردگی کمک کند 1397/04/29


مطالعه جدید نشان می دهد که باکتری های پروبیوتیک موجود در ماست یک جایگزین موثر دارو برای درمان افسردگی است سطوح پایین لاکتوباسیلوس باعث ایجاد علائم افسردگی در موش می شود


مطالعه جدید نشان می دهد که باکتری های پروبیوتیک موجود در ماست یک جایگزین موثر دارو برای درمان افسردگی است

محققان دریافتند که لاکتو باسیلوس Lactobacillus - "باکتری که در ماست زندگی می کند تغییر رفتار دربیماری افسردگی موش ها با تغییر میکروبیوم روده (جمعیت میکروارگانیسم هایی که در روده قرار دارند )رخ می دهد

نویسندگان مطالعه - از مدرسه پزشکی دانشگاه ویرجینیا - بر این باورند که ممکن است پروبیوتیک برای انسانها یکسان باشد.

آلگ گلتییر، پژوهشگر ارشد مرکز ایمونولوژی مغز و Glia در ویرجینیا اظهار داشت امید بزرگ برای این نوع تحقیق این است که ما با داروهای پیچیده و عوارض جانبی مواجه نخواهیم شد، زمانی که ما فقط می توانیم با میکروبیوم بازی کنیم. »

او می افزاید: "این به مثابه جادویی است در رژیم غذایی شما که با تغییر باکتری هایی که مصرف می کنیدسلامت خود را بهبود ببخشید."

تعداد بیشتری از مطالعات نشان می دهد که میکروبیوم روده نقش مهمی در سلامت روان دارد. به عنوان مثال، تحقیقات منتشر شده در سال 2014 نشان داد که پروبیوتیک ها - که باعث افزایش فراوانی باکتری های خوب روده ای می شود - اضطراب و استرس را در بزرگسالان کاهش می دهد

سطوح پایین لاکتوباسیلوس باعث ایجاد علائم افسردگی در موش می شود

اولا محققان میکروبیوم روده را قبل و بعد از استرس تحت بررسی قرار دادند.این تیم متوجه شد که استرس منجر به از دست دادن لاکتوباسیلوس در جوجه های جوندگان شده است، و این امر منجر به شروع علائم افسردگی شد.

تحقیقات بیشتری نشان داد که سطح لاکتوباسیلوس در روده برسطح متابولیت خون به نام کینورینین تاثیر دارد که مطالعات قبلی با توسعه افسردگی همراه است.

در این مطالعه، هنگامی که سطح لاکتوباسیلوس در موش ها کاهش می یابد، سطوح کینورینین افزایش می یابد و این باعث ایجاد علائم افسردگی می شود.

یونان مینین، همکارش از مرکز ایمونولوژی مغز می گوید: "این سازگارترین تغییری است که ما در آزمایش های مختلف و تنظیمات نمایه میکروبیوم داریم، "این تغییر سازگار است. ما سطوح لاکتوباسیلوس را مستقیم با رفتار این موش ها مرتبط می کنیم."

مکمل لاکتوباسیلوس علائم افسردگی را معکوس کرده است

سپس، محققان به رژیم موشهای دارای فشار خون با یک سويه لاکتوباسیلوس به نام Lactobacillus reuteri به مدت 3 هفته اضافه کردند

این یافته ها نشان می دهد که  لاکتوباسیلوس ها در رژیم غذایی، با افزایش میزان کینورینین، می تواند افسردگی را درمان کند، هرچند محققان هشدار می دهند که برای تأیید این نظریه لازم است تحقیقات بیشتری انجام شود.

"برخی از کارها در انسانها انجام شده است و در مدل های حیوانی بسیار اندک است در مورد اینکه چگونه این متابولیت، کینورنین می تواند بر رفتار تاثیر گذارد، بحث های فراوانی شده است"هنوز هم این سوال همچنان باقی است: چگونه این مولکول بر مغز تاثیر می گذارد؟ فرآیندها چیست؟ این قدمی است که می خواهیم برداریم."

در همین حال، محققان می گویند که در بیماران مبتلا به افسردگی تغذیه ماست در رژیم غذایی آنها کم شده است. با این حال، آنها تأکید می کنند که این افراد نباید بدون مشورت با پزشک خود دارو را قطع کنند.

منتشر شده پنجشنبه 9 مارس 2017

توسط هومان وایتمن Honor Whiteman

 تغذیه نامناسب کودکان با از دست دادن باکتریهای روده همراه است

از دست دادن اشتها در کودکان