ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

هشدار برای مصرف خوراکی های تهیه شده با نیتروژن مایع 1397/6/11


اگر نیتروژن مایع مورد استفاده قرار گیرد یا به طور تصادفی مصرف شود، ممکن است صدمات ایجاد شود.اداره غذا و داروی ایالات متحده  خطرات احتمالی مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که با استفاده از نیتروژن مایع تهیه می شوند، هشدار می دهند


در 30 اوت، FDA در مورد مصرف مواد غذایی و نوشیدنی هایی که بلافاصله قبل از مصرف با نیتروژن مایع آماده شده بود،هشدار داد. چنین محصولاتی به عنوان «نفس اژدها»، «نیترو پف» یا «نفس بهشت» به بازار عرضه می شود و ممکن است در مراکز، نمایشگاه ها، کیوسک های محلی و یا باجه های مواد غذایی یافت شود. اینها شامل نوشیدنی های مایع و غلات یا پف های پنیر و حتی بستنی هایی هستند که با نیتروژن مایع تهیه شده اند 

آسیب های شدید و حتی تهدید کننده زندگی ناشی از سوء استفاده یا مصرف محصولات مذکور مشاهده شده است. در بعضی موارد، افرادی که مبتلا به آسم حتی در اثر استنشاق بخارات آزاد شده توسط نیتروژن مایع، مشکلات تنفسی را تجربه کردند.

غیر سمی اما با خطر آسیب همراه است به گفته آژانس غذا و دارو اگرچه نیتروژن مایع  سمی نیست، اما وقتی که مصرف شود، می تواند صدمات جدی به پوست وارد کند و یا حتی به اندام های داخلی آسیب برساند. این به این دلیل است که حتی اگر نیتروژن مایع به طور کامل تبخیر شود، هنوز هم می تواند دمای بسیار پایین مواد غذایی را حفظ کند.

اداره غذا و داروی ایالات متحده (FDA) اعلام کرد مصرف کنندگان باید سعی کنند از مصرف مواد غذایی و یا حتی دست زدن به مواد غذایی تهیه شده با استفاده از مواد شیمیایی فوق العاده سرد مانند نیتروژن مایع خودداری کنند.

خلاصه :

FDA هشدار داد نیتروژن مایع می تواند کسانی را که در تماس با آن هستند و همچنین افرادی که آن را مصرف می کنند، زمانی که به مواد غذایی یا نوشیدنی درست قبل از مصرف آن اضافه شود آسیب برساند.

ماه گذشته یک مادر در پیج فیس بوک خود بیان داشت بعد از اینکه پسرش، که آسم خفیف، داشته محصولات تهیه شده با نیتروژن مایع را مصرف نموده نیاز به درمان اورژانس پیدا کرده است .