ورود
ثبت نام

آیا علم می تواند به آلرژی های بادام زمینی پایان دهد؟ 1397/9/4


برای کودکان مبتلا به آلرژی بادام زمینی، خوردن غذا در خارج از منزل موجب اضطراب می شود.قرار گرفتن در معرض مقدارکمی بادام زمینی در کوکی ها، کیک ها یا سایر مواد غذایی می تواند به واکنش شدید آلرژیک و حتی بستری شدن منجر شود.


تحقیق : آیا علم می تواند به آلرژی های بادام زمینی پایان دهد؟

21 نوامبر 2018

نتایج این تحقیق جدید ممکن است منجر به تصویب یک درمان جدید شود که خطر این نوع واکنشهای مرگبار را کاهش می دهد، و نه تنها به کودکان، بلکه برای والدینشان نیز کمک می کند.

هدف درمان آلرژی بادام زمینی نیست. تا بچه ها شروع به خوردن کره بادام زمینی نماییند در عوض، هدف این است که به آنها اجازه دهیم مقادیر کوچکی از بادام زمینی را تحمل کنند.

خوردن یک یا دو بادام زمینی با خیال راحت، یک پیشرفت عظیم در کیفیت زندگی کودکان است دکتر استیفن تیلز، یکی از نویسندگان این مطالعه و رئیس پیشین کالج آمریکایی آلرژی، آسم و ایمونولوژی، گفت:

برای بسیاری از بچه ها با آلرژی بادام زمینی، این حفاظت کافی است."بعضی از کودکان هرگز نمی توانند غذای حاوی مقادیر کمی بادام زمینی بخورند

نتایج این پژوهش در روز یکشنبه در کالج آمریکایی Allergy، Asthma و Immunology در سیاتل منتشر شد و روز دوشنبه در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد.

در این مطالعه، 372 کودک مبتلا به آلرژی بادام زمینی شناخته شده، مقدار پروتئین بادام زمینی را هر روز برای شش ماه مصرف کرده و از مقادیر اندکی شروع کردند

این نوع درمان به عنوان ایمونوتراپی شناخته شده است و برای ایجاد تحمل سیستم ایمنی بدن به آلرژی طراحی شده است.

پس از یک سال، بیش از دو سوم از این 4 تا 17 ساله قادر به مصرف 600 میلیگرم پروتئین بادام زمینی معادل دو بادام زمینی بود

در مقابل، تنها 4 درصد از 124 کودک که در طول مطالعه از پودر غیر بادام زمینی استفاده می کردند - گروه پلاسبو - توانستند همان مقدار پروتئین بادام زمینی را تحمل کنند.."نیمی از کودکان در گروه درمان نیز توانستند 1000 میلیگرم پروتئین بادام زمینی را مصرف کنند.

تقریبا تمام کودکان در طول مطالعه برخی از واکنش های جانبی را تجربه کردند. شایع ترین مواردی که کودکان پروتئین بادام زمینی مصرف می کنند، درد معده، استفراغ، تهوع، پوست خارش، سرفه و تحریک گلو بوده است.

حدود یک سوم از کودکان در گروه درمان فقط علائم خفیف داشتند، در مقایسه با 50٪ در گروه دارونما.عوارض جانبی شدید در 4.3٪ از بچه ها در گروه درمان و کمتر از 1٪ از بچه ها در گروه دارونما بود.

علاوه بر این، در طی این مطالعه، 14 درصد از کودکان در گروه درمان تزریق ادینافین برای واکنش شدید آلرژیک، در مقایسه با 6.5 درصد از کودکان در گروه دارونما دریافت کردند.بعضی عوارض جانبی به اندازه کافی بد بود که برخی از کودکان قبل از پایان مطالعه کنار رفتند

او گفت: "ما این همه وقت را در کلینیک مشاهده می کنیم." "برخی از بچه ها ایمونوتراپی دهان را تحمل نمی کنند. برای مثال، برخی از واکنش آنافیلاکتیک در دوزهای که برای دو یا سه هفته در یک ردیف مصرف می کنند، وجود دارد. تغییرات زیادی در دنیای واقعی وجود دارد. "

تیلس گفت: "سخت است بدانیم که چه کسانی در 1 یا 2 سال بعد از درمان خواهند بود." اما پس از یک سال درمان بخش بزرگی از بیماران هنوز به خوبی عمل می کنند. "

در حالی که این تحقیق در میان جامعه آلرژی مطرح شد، چندین احتیاط وجود داشت. پودر پروتئین مورد استفاده در این تحقیق، که به نام AR101 شناخته می شود، توسط Aimmune Therapeutics تهیه شده است و این کار را به روش کارآزمایی بالینی انجام داد. درمان هنوز نیاز به تصویب اداره غذا و داروی ایالات متحده قبل از اینکه در کلینیک در دسترس باشد. اما به احتمال زیاد تقاضای زیادی برای آن وجود دارد.

با توجه به وب سایت تحقیق و آموزش آلرژی غذایی، میزان آلرژی بادام زمینی در میان کودکان ایالات متحده بیش از سه برابر شده بین سال های 1997 تا 2008.

حدود 40 درصد از کودکان مبتلا به آلرژی غذایی دارای یک واکنش آلرژیک شدید مانند آنافیلاکسی هستند.

درمان های دیگر برای آلرژی های بادام زمینی مورد تحقیق قرار گرفته است

این تنها درمان بالقوه برای آلرژیهای خطرناک و کشنده غذایی نیست که مورد تحقیق قرار گرفته است.

درمان های متعدد برای بادام زمینی و دیگر آلرژی های غذایی در حال حاضر در حال توسعه است. سیندر گفت بسیاری از این ها برای کمک به کودکان تحمل ایمونوتراپی دهان طراحی شده اند.

DBV Technologies یک برنامه کاربردی برای FDA برای یک پچ ایمونوتراپی ارائه داده است

سانوفی در حال کار بر روی ایمونوتراپی است علاوه بر پروتئین بادام زمینی، شامل ترکیباتی است که میتواند تحمل سیستم ایمنی بدن به آلرژنهای بادام زمینی را افزایش دهد.

درمان دیگری که مورد آزمایش قرار می گیرد، استفاده از اومالیزوماب ( ضد ایمونوگلوبولین یا آنتی بادی مونو کلونال است )را دارد - دارو آلرژی Xolair - همراه با ایمونوتراپی. این دارو یک آنتی بادی را که در واکنش آلرژیک بادام زمینی درگیر است، متوقف می کند.

محققان استنفورد همچنین آزمایش یک واکسن DNA که ممکن است پاسخ التهابی بدن به بادام زمینی را کاهش دهد.انجام دادند این واکسن پروتئین بادام زمینی را شامل نمی شود، بنابراین خطر واکنش آنافیلاکتیک در طی درمان کمتر است.

آیا این به این معنی آلرژی بادام زمینی به زودی چیزی از گذشته خواهد بود؟

سیندر چنین فکر نمی کند

او گفت: "هر ساله میزان ابتلا به آلرژیهای بادام زمینی افزایش می یابد." "اما ما با درمان های بیشتری روبرو هستیم. ما همچنین در تلاش برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آلرژی های غذایی برای کمک به استراتژی های پیشگیری هستیم "

یک مطالعه 2015 نشان داد که معرفی برخی از نوزادان به بادام زمینی در اوایل ممکن است خطر ابتلا به آلرژی بادام زمینی را کاهش دهد.

این درمان ها ممکن است گزینه های بیشتری را برای کودکان فراهم کند تا فقط ازآن "اجتناب کند

سیندر گفت: "اگر درمان ها کار کنند، بچه ها وقتی که معادل یک بادام زمینی را می خورند محافظت خواهند شد." "این چیزی است که ما آن را" bite-proof "می نامیم. اگر یک بچه به طور تصادفی یک کوکی که حاوی بادام زمینی در آن باشدبخورد، نیازی به رفتن به بیمارستان نباشد ."

با این وجود، یک تحقیق وجود دارد که ممکن است به شدت نیاز به این نوع درمان ها را کاهش دهد. مهندسی ژنتیکی بادام زمینی  چیزی که اکنون محققان در حال کار کردن هستند.