ورود
ثبت نام

نوشیدن آب به اندازه کافی به کاهش وزن کمک می کند 1397/12/26


مصرف آب کافی برای دستیابی به اهداف از دست دادن وزن به عنوان یک استراتژی تغذیه سالم اهمیت دارد.

آب را به طور منظم بخورید .

قبل از غذا بخورید تا میزان کالری شما کم شود.

با نوشیدن کافی آب شما یک قدم به اهداف از دست دادن وزن خود نزدیکتر خواهید بود.


بزرگترین اشتباهات تغذیه ای ننوشیدن آب به اندازه کافی است کارشناسان می گویند نوشیدن آب آشامیدنی به اندازه کافی می تواند باعث کاهش گرسنگی و کمک به کاهش وزن می شود.

رژیم های غذایی درشکل ها ی گوناگون وجود دارد برخی از آنها پیچیده هستند

رژیم غذایی طبق گروه خونی شما به نظر می رسد بیش از حد پیچیده در مقایسه با سایر رژیم غذایی ها باشد، به عنوان مثال، وقتی شما تقریبا تمام کربوهیدرات را قطع می کنید

از سوی دیگر، یک رژیم غذایی با کربوهیدرات فوق العاده پایین ممکن است نسبت به رژیم غذایی گریپ فروت بسیار سخت باشد. دراین رژیم غذایی تنها گریپ فروت تقریبا به طور انحصاری برای چند روز یا چند هفته مصرف می شود.

با این حال، تمام این رژیم ها، صرف نظر از پیچیدگی های که دارند، اگر شما به اندازه کافی آب ننوشید، محکوم به شکست می شوند.

توماس چی متخصص اورولوژی در دانشگاه کالیفرنیا سانفرانسیسکو گفت که بزرگترین اشتباهی که هر رژیم غذایی می تواند انجام دهد، تمرکز زیادی روی برنامه غذایی جدید است که باعث می شود مصرف کافی آب را نادیده گرفته شود.

چی گفت: "افرادی که در معرض رژیم های شدید هستند، تمایل دارند که سطح بالاتری از نمک و هیدراتاسیون کمتری داشته باشند."

این سطوح نمک زیاد ممکن است برای رژیم های غذایی غنی از گوشت خیلی مشکل باشد. چی می گوید کمبود آب همراه با افزایش مصرف گوشت می تواند منجر به عوارضی مانند سنگ کلیه شود.

بدن شما، بطور طبیعی نیاز به هیدراتاسیون را بصورت تشنگی به شما می گوید

دکتر نیکت سونپال، متخصص داخلی و متخصص گوارش در نیویورک، به  گفت: "تشنگی هشدار طبیعی بدن ما است که مایع بدن کم است و"شما باید در اسرع وقت پاسخ دهید.

چی معتقد است که کمبود آب بدن افراد را در معرض خطربهم خوردن برنامه های تغذیه سالم قرار می دهد

Sonpal می گوید: آب باید بخشی از رژیم غذایی باشد "بله، این بخش مهمی است نه فقط برای از دست دادن وزن، بلکه همچنین برای سلامت عمومی."

آب چگونه کمک می کند

 آب به تنها باعث از دست دادن وزن شما نخواهد بود.

رژیم غذایی وابسته به تعداد انگشت شماری ازعوامل کلیدی که با هم کار می کنند

سونپال می گوید: "به تنهایی، نوشیدن مقادیر زیاد آب برای کاهش وزن قابل توجه نیست." "اما هنگامی که در یک رژیم غذایی سالم قرار دارید وتوزیع سالم مغذی ها و مصرف متنوع گروه های غذایی مفید هستید مقدار آب، کمک می کندو از اهمیت ویژه ای برخورد ار است ."

این بدان معنی است که آب، همراه با رژیم غذایی سالم، ممکن است به شما در دستیابی به اهداف کمک کند. نادیده گرفتن اهمیت آب می تواندکاهش وزن را بهم بزند کند.

Dr. Chirag Shah،  یک پزشک اورژانس و یک استادیار پزشکی در دانشگاه راتگرز، به Healthline گفت: "با افزایش متابولیسم چربی مصرف آب به کاهش وزن کمک می کند "

یک مطالعه درسال 2016 بیش از 18000 بزرگسال میانسال و سالخوردگان دریافتند افرادی که بیشتر آب مصرف می کردند، وبه طور مرتب کمتر گرسنه می شدند (یعنی گرسنه نبودند). در نتیجه، آنها روزانه کالری کمتری مصرف می کردند.

همان مطالعه نشان داد که این افراد که آب کافی نوشیدن کلسترول، چربی و نمک را به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود کاهش دادند در مقایسه با افرادی که دچار خشکی شده بودند یا آب کافی ننوشیدند.

"دین اسکندر، سرآشپز مشهور و نویسنده شما می توانید آن را به Healthline می گوید" کاهش وزن فقط به این دلیل اتفاق نمی افتد که شما آب بخورید. " "اگر آب کافی بخورید و وعده های غذایی خود را از مرغ سرخ شده، ماکائو و پنیر تهیه کنید، هیچ وقت کاهش وزن نخواهید داشت."

الکساندر افزود: " مصرف آب به اندازه کافی جزء کلیدی موفقیت است."  بنابراین اگردر میان وعده های غذایی آب زیادی بخورید احتمالا سریعتر احساس سیری خواهید کرد

یک مطالعه سال 2010 نشان داد افرادی که آب آشامیدنی را بلافاصله قبل از غذا مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که آب نمی نوشند، موفقیت بیشتری برای از دست وزن دارند.

آب نیز یک "هدیه رایگان " برای افراد ی که تحت رژیم غذایی است می باشد به عبارت دیگر، بر خلاف بسیاری از نوشیدنی های دیگر از جمله نوشیدنی های ورزشی و یا انرژی، کالری اضافی، قند، کربوهیدرات و یا چربی اضافی به مجموعهای روزانه اضافه نمی کند.

Sonpal می گوید: "[آب] جایگزین سایر نوشیدنی هایی می شود که می توانند مقادیر غیر ضروری شکر و سدیم را در رژیم غذایی شما اضافه کنند.

نحوه قرار دادن آب بیشتر در رژیم غذایی شما

شما لازم نیست برای تشنگی صبر کنید تا به شما بگویم زمان نوشیدن است.

الکساندر می گوید: "من آب را با خودحمل می کنم. "و مرتب می نوشم

گزینه های مناسب برای آب را انتخاب کنید

الکساندر می گوید: "برای هر کسی که از آب متنفر است، برای انتخاب جایگزین از چای سبز استفاده کنید. "

زنگ هشدار را تنظیم کنید

زنگ تلفن خود را در طول روز چندین بار تنظیم کنید و هر بار زنگ به صدا در آمد وقت نوشیدن آب است تا نوشیدن آب به یک عادت تبدیل شود .

صبر کنید و صبر کنید

اگر احساس میکنید که گرسنه هستید، ابتدا یک لیوان آب را امتحان کنید. سپس 15 دقیقه صبر کنید. اگر هنوز گرسنه هستید احتمالا گرسنه می باشید اگر آب شما راضی کند، بدن شما فقط به شما می گوید که نیاز به یک جرعه دارد.

اقتباس از وبسایت :www.healthline.com