ورود
ثبت نام

ژن درمانی نویدی برای پیشگیری بیماری پارکینسون 1398/3/25


پارکینسون: ژن درمانی نویدی برای پیشگیری بیماری پارکینسون علائم بیماری پارکینسون و برخی از انواع دمانس شامل اجسام لوی پروتئین مضرکه با تجمع در یافته های مغزی باعث زوال مغز می شودومدارهای عصبی مغزرامختل می کنداست .محققان دانشگاه اوزاکا درژاپن درحال انجام آزمایش پیشگیرانه جدید برای بیماری پارکینسون هستند.


محققان ژاپن در حال بررسی یک رویکرد درمانی جدید برای پیشگیری از بیماری پارکینسون هستند.

براساس اطلاعات بنیاد پارکینسون، حدود 1 میلیون نفردرایالات متحده تا سال 2020 بیماری پارکینسون دارند و حدود 60 هزار بزرگسال در ایالات متحده هرساله این بیماری تشخیص داده می شود.

در سراسر جهان،بیش از 10 میلیون نفربا بیماری پارکینسون زندگی می کنند. با وجود اینکه شیوع این بیماری بسیار زیاد است، دانشمندان هنوز مطمئن نیستند که چه چیزی باعث آن می شود، و پزشکان تنها علائم درمان را برای مدیریت این بیماری تجویز می کنند.

با این وجود، محققان همچنان به بررسی علل و درمان های پیشگیرانه آن می پردازند. اخیرا گروهی ازدانشمندان دانشگاه اوزاکا در ژاپن تصمیم گرفتند که هدف قراردادن یک پروتئین به نام آلفا-سینوکلین، که به اجسام لوی پروتئین های مضر تبدیل می شود، می تواند به جلوگیری یا معکوس شدن بیماری پارکینسون کمک کند.

برای این منظور، آنها یک ژن جدید درمانی را درموش ها با این بیماری عصبی آزمایش کرده اند. یافته های آنها که درگزارشهای علمی ظاهرشده، نشان می دهد که این رویکرد جدید امیدوار کننده است و دانشمندان باید تحقیقات خود را ادامه دهند.

Takuya Uehara، نویسنده اصلی این مطالعه می گوید: "گرچه داروهایی هستند که علائم مرتبط با بیماری پارکینسون را درمان می کنند، هیچ روش اساسی برای کنترل شروع و پیشرفت بیماری وجود ندارد."

اوهارا می افزاید: "بنابراین، ما به راه هایی برای جلوگیری ازتجلی آلفا سینوکلئین و به طور موثراز بین بردن علت فیزیولوژیک بیماری [پارکینسون] نگاه کردیم."

پیامدهای این تحقیق برای پارکینسون و زوال عقل

اول، تیم طراحی بخش های که منعکس کننده مواد ژنتیکی با آلفا سینوکلین مطابقت دارند، طراحی کرد. محققان سپس از آمیدو بریج استفاده کردند - تکنیکی است که از رادیکال های آمینو برای اتصال مولکول ها استفاده می کند تا این قطعات ژنتیکی را تثبیت کنند.

به همین علت، آنها قطعات جدید ژنتیکی راازاصلاح شده اسید نوکلئیک آمید-بریج را الیگونوکلئوتیدهای ASO نامیدند. این قطعات با اتصال به توالی ژنتیکی مطابق آنها، که RNA پیام رسان (mRNA) است، کار می کنند. نقش mRNA کمک به "رمزگشایی" اطلاعات ژنتیکی، تبدیل آن به پروتئین ها است.

با اتصال به mRNA، ASOs جلوگیری از ترجمه اطلاعات ژنتیکی که آلفا-سینوکلین، پروتئینی را ایجاد می کند که اجسام لوی را تشکیل می دهد، جلوگیری می کند.

منتشر شده جمعه 7 ژوئن 2019

توسط: Maria Cohut

 

ترجمه شده از وبسایت www.medicalnewstoday.com