ورود
ثبت نام

وضعیت دانشجویان بین المللی بعدازفارغ اتحصیلی در انگلستان 1398/06/20


به دانشجویان بین المللی اجازه داده می شود که پس از فارغ التحصیلی ، دو سال در انگلستان بمانند تا به دنبال کار باشند
دانشجویان بین المللی می توانند پس از فارغ التحصیلی در انگلستان بمانند و تحت پیشنهادهای جدیدی که نخست وزیر بیان کرده ، به دنبال کار باشند.


اجازه اقامت در انگلستان بعد از فارغ التحصیلی برای کسانی که دوره های کارشناسی ارشد یا بالاتر را در سال 2020/21 شروع می کنند ، عملی می شود ، اینحاکی از سست شدن قوانینی است که وزیر امور خارجه آن زمان ترزا می در سال 2012 معرفی کرده است ، اظهار داشت که دانشجویان کشورهای دیگرمجبور بودند ظرف چهار ماه از پایان تحصیل انگلستان را ترک کنند.
با این حال ، سازمان دیده بان مهاجرت انگلستان این اقدام را "اقدامی غیر منطقی" و "گذشته نگر" توصیف کرد .
رئیس Alp Alp Mehmet اظهار داشت: "دانشگاههای ما رکورد زیادی از دانشجویان خارج از کشور را به خود جذب می کنند ، بنابراین نیازی به کمبود ویزای تحصیلی وتبدیل آن به یک مسیر در فضای باز برای کار در اینجا نیست."
اعلام تغییر قانون توسط بوریس جانسون همزمان با آغاز به کار بزرگترین پروژه ژنتیک جهان ، پروژه تعیین توالی ژنوم کل 200 میلیون پوند در Biobank انگلیس ، که هدف آن تحول تحقیقات ژنتیکی است.صورت گرفته است.
آقای جانسون گفت: "انگلیس دارای تاریخ افتخارآمیز است که خود را در قلب همکاری بین المللی قرار دهد.
"بیش از شصت سال پیش ، ما شاهد کشف DNA در کمبریج توسط تیمی از محققان بین المللی بودیم و امروز نیز بیشتر پیش می رویم.
"اکنون ما در حال جمع آوری متخصصان از سراسر جهان برای کار در بریتانیا در بزرگترین پروژه تحقیقاتی ژنتیک جهان هستیم ، که به ما کمک می کند تا بیماری های تهدید کننده زندگی را بهتر درمان کنیم و در نهایت نجات دهیم.
"دستیابی به موفقیت از این نوع امکان پذیر نیست بدون آنکه به بهترین ها از سراسر جهان برای تحصیل و کار در انگلیس باز شود.
"به همین دلیل ما در حال رونمایی از مسیری جدید برای دانشجویان بین المللی هستیم تا بتوانند پتانسیل های خود را باز کنند و مشاغل خود را در انگلستان شروع کنند."
قوانین جدید به عنوان یک تقویت ویژه برای موضوعات- علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات - در نظر گرفته می شود که دانشجویان بین المللی نیمی از تمام فارغ التحصیلان دوره تمام وقت را تشکیل می دهند.
وزیر امور خارجه پری پاتل گفت: "مسیر جدید فارغ التحصیلان به معنای دانشجویان با استعداد بین المللی ، اعم از علوم و ریاضیات یا فناوری و مهندسی ، می توانند در انگلستان تحصیل کنند و سپس با پیشرفت کار شایسته ای را برای رسیدن به مشاغل موفق کسب کنند.
"این چشم انداز جهانی ما را نشان می دهد و تضمین می کند که ما همچنان به جذب بهترین و درخشان ترین آنها ادامه خواهیم داد."

11 سپتامبر Sky News Sky News  2019