ورود
ثبت نام

برندگان عکاس حیات وحش سال اعلام شد 1398/07/25


تصویری جالب از نبرد بین یک روباه تبت و یک موش خرمایی در یک منطقه کوهستانی دورافتاده چین ، برنده مسابقه عکاس حیات وحش سال شد.

عکسبرداری برنده با عنوان "لحظه" ، یک ایستادگی چشمگیر در یک علفزار مرتفع کوهستانی نشان می دهد ، توسط Yongqing Bao ، تبعه بومی اهل استان چینگهای چین گرفته شد.


 

روباه تبت

این عکاس و زیست شناس حیات وحش بیش از 48000 تصویراز 100 کشور راثبتکرد تا جایزه برتر را در مسابقات معتبر بین المللی که توسط موزه تاریخ طبیعی اجرا می شود ، کسب کنند.

تصاویر برنده در 19 دسته ، اعم از آنتلوپها (antelopes بُز گوزن ها )که درمسیرهای برفی قرار می گیرند ، فرود عقاب ، شیرجه زیر آب از یک "garden of eels" ، ونمایی نزدیک ازیک عنکبوت ,خرچنگ رونمایی شده است.

رئیس هیئت داوری  Roz Kidman Coxگفت: حمله روباه تبت با موش خرمایی گرفته شده در فلات چینگهای-تبت از نظر عکاسی "یک لحظه عالی" بود.

"تصاویر از فلات Qinghai-Tibet نادر است ، اما برای به دست آوردن چنین تعامل قدرتمند بین یک روباه تبت و یک موش خرمایی ، دو گونه مهم برای اکولوژی این منطقه مرتع ، فوق العاده است.".

در میان برندگان رده بندی ، Thomas Easterbook,، 11 ساله ، از باکینگهاهمشایر بود که دربخش مسابقه برای عکس یک شب پره مکنده  پیروز شد.

شب پره

مجموعه ای از بهترین عکسها قبل از گشت و گذار در انگلستان و در سطح بین المللی در موزه تاریخ طبیعی لندن نمایش داده می شود.

 سرزمین عقاب توسط Audun Rikardsen ، نروژ. کار پر زحمت آئودون قدرت عقاب را در هنگام فرود به زمین به دست می آورد .

عقاب

 گروه موش توسط چارلی همیلتون جیمز ، انگلستان. در خیابان پرل ، در منهتن نیویورک

موش

درخشش شب از Cruz Erdmann در نیوزلند ماهی مرکب در عمق 3 متری زیر دریاعکس این نوجوان که گواهی غواصی خود را در 10 سالگی به دست آورد - "یک دستاوردبزرگ" بود.

Theo Bosboom  عکاس طبیعت و عضو هیئت داوری ، گفت: "غوطه وری و یافتن این ماهی مرکب زیبا و با ظرافت ازآن عکس بگیرید ، تا اشکال و رنگهای شگفت انگیز خود را آشکار کنید ، بسیار مهارت می خواهد."

ماهی مرکب

 

garden of eels توسط دیوید دوبلت ، ایالات متحده است

garden of eels

garden of eels یکی از بزرگترین اجتماع بود که دیوید تا کنون دیده بود ، حداقل دو سوم اندازه یک زمین فوتبال ، که یک شیب شنی تند داشت. این خویشاوندان آب گرم مارماهی های خنده دار بسیار خجالتی هستند و لحظه ای که احساس ناآشنایی می کنند به درون ماسه های شنی خود ناپدید می شوند. دیوید محل قرارگیری دوربین خود را (نصب شده بر روی صفحه اصلی ، با یک سر توپ) درست در داخل مستعمره آنها قرار داد و در پشت بقایای یک تپه مخفی شد.

حمله گواناکو به پوما توسط Ingo Arndt,

پوما

هنگامی که پوما حمله خود را به گواناکو آغاز می کند. برای این عکس هفت ماه ردیابی پوماهای وحشی با پای پیاده بود ، و باد های شدید و سرمازدگی را در منطقه تورس دل پاین پاتاگونیای شیلی تحمل می کرد.

لحظه یخ زده توسط جرمی ویلت ، فرانسه

گوسفند نر

دو گوسفند نر Dall در پالتوهای سفید و زمستانی کاملاً بی تاب هستند و در پایان درگیری شدید در یک شیب برفی بادگیر ، بی تحرک ایستاده اند. سالها بود که جرمی آرزو داشت از گوسفندهای سفید آمریکای شمالی در برابر برف عکاسی کند. در سفر به یوکان ، یک ون را کرایه کرد و یک ماه را درجستجوی گوسفندهای دال  پرسه زدن ، هنگامی که نرهای بالغ برای حقوق جفت گیری رقابت می کنند ، گذراند.

خلق توسط لوئیس ویلاریوو لوپز ، اسپانیا

گذازه های آتشفشان

زبانهای گدازه قرمز داغ وارد اقیانوس آرام می شوند  ترکیبی از بخار اسیدی و ذرات شیشه ای ریز این خط مقدم بزرگترین فوران برای 200 سال یکی از آتشفشانهای جذاب جهان - Kîlauea ، در جزیره بزرگ هاوایی بود.

Pondworld توسط Manuel Plaickner ، ایتالیا

قورباغه

هر بهار ، بیش از یک دهه ، مانوئل مهاجرت گسترده قورباغه های معمولی را در جنوب تیرول ، ایتالیا دنبال کرده بود. با افزایش درجه حرارت بهار ، قورباغه ها را بر می گردانند تا ازپناهگاههایی که در آنها زمستان را گذرانده اند بیرون بیایند (اغلب در زیر صخره ها یا چوب یا حتی در کف استخرها دفن می شوند). در تیرول جنوبی حوضچه های نسبتاً کمی وجود دارد که تعداد زیادی قورباغه هنوز هم برای تخم ریزی جمع می شوند

قرار گرفتن در معرض برف توسط ماکس وو ، ایالات متحده

بوفالو

در یخبندان زمستانی در پارک ملی یلوستون ، یک بیسون آمریکایی تنهاایستاده است و طوفان برفی را نشان می کند. مکس با عکس از وسیله نقلیه خود ، فقط می توانست شکل خود را در دامنه کوه نشان دهد. اندکی بیان برای تقویت رنگ سفید و تبدیل عکس به سیاه و سفید بر سادگی صحنه تأکید کرده است.

معماری ارتش توسط Daniel Kronauer ، درایالات متحده

دانیل هنگامی که درجنگلهای بارانی نزدیک ایستگاه بیولوژیکی لا سلوا ، واقع در شمال شرقی کاستاریکا بود، ارتش مورچه هارا  ردیابی کرد. دانیل با آرامش دوربین خود را در کف جنگل در فاصله چند سانتی متر از لانه قرار داد ، با استفاده از زاویه ای گسترده برای گرفتن محیط خود ، اما احتیاط می کند که ارتش چند صد هزار مورچه را ناراحت نکند. او می گوید: "شما نباید در جهت آنها نفس بکشید و هر چیزی که به اردوی آنها مربوط باشد را لمس کنید." نتیجه یک تصویر کامل از مفهوم جامعه حشرات به عنوان یک ابر ارگانیسم بود.

مورچه

چهره فریب توسط ریپان بیسوا ، هند

عنکبوت

این ممکن است مانند یک مورچه به نظر برسد ، اماپاهای آن را بشمارید او متوجه شد که یک crab spiderعنکبوت خرچنگ  ، به طول 5 میلی متر (1/5 اینچ) طول است.

یک گله کوچک از malechiruleaves دنباله ای از ردپاهای روی یک شیب پوشیده از برف در KumukuliDownload از ذخیره طبیعی ملی AltunShan در چین. این آنتالوپ های زیرک نرهایی که شاخهای بلندو باریک دارند .

malechiruleaves

ازدحام توسط استفان کریستمن ، آلمان

پنگوئن

بیش از 5000 پنگوئن امپراتور مرد در برابر باد و سرمازدگی در اواخر زمستان در یخ های دریا خلیج Atka قطب جنوب ، یک روز آرام بود ، اما وقتی استفان دستکش خود را درآوردتا با ظرافت روی لنزهای شیب متمرکز کند ، سرما مانند سوزن در انگشتان اوحساس شد.