ورود
ثبت نام

آسپرین ممکن است مضرات آلودگی هوا را نصف کند 1398/07/25


یک مطالعه جدید اولین شواهدی را گزارش می دهد که داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند آسپیرین ممکن است اثرات جانبی مواجهه با آلودگی هوا بر عملکرد ریه را کاهش دهد. محققان دریافتند که استفاده از هر NSAID تقریباً اثر PM بر عملکرد ریه را نصف کرده و ارتباط آن در هر چهار اندازه گیری هفتگی آلودگی هوا از همان روز تا 28 روز قبل از آزمایش عملکرد ریه ثابت است.


تیم محققان دانشکده بهداشت عمومی کلمبیا Mailman ، دانشکده بهداشت عمومی هاروارد چان ، دانشکده پزشکی دانشگاه بوستون یافته های خود را در ژورنال آمریکایی تنفسی و مراقبتهای ویژه بحرانی منتشر کردند.

محققان زیرمجموعه ای از داده های جمع آوری شده گروهی از 2،280 مرد از منطقه بزرگ بوستون را که برای تعیین عملکرد ریه آزمایش شده بودند ، تجزیه و تحلیل کردند. میانگین سنی شرکت کنندگان 73 سال بود. محققان رابطه بین نتایج آزمایش ، استفاده NSAID و ماده ذرات محیط (PM) و کربن سیاه را در ماه قبل از آزمایش بررسی کردند ، در حالی که عوامل مختلفی از جمله وضعیت سلامتی و اینکه آیا سیگاری بود ند یا نه مد نظر داشتند آنها دریافتند که استفاده از هر NSAID تقریبا اثر PM بر عملکرد ریه را نصف نموده، و ارتباط آن در هر چهار اندازه گیری آلودگی هوا در هفته از همان روز تا 28 روز قبل از آزمایش عملکرد ریه ثابت است.

دکتر Xu Gao ، نویسنده و مسئول مربوطه ، دانشمند تحقیقات در گروه علوم بهداشت محیط در کلمبیا Mailman می گوید: "یافته های ما نشان می دهد که آسپرین و سایر NSAID ها ممکن است از ریه ها در برابرجرم های کوتاه مدت در آلودگی هوا محافظت کنند.البته ، هنوز هم قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا مهم است ،و باتعدادی از عوارض جانبی بهداشتی مرتبط است ، از سرطان گرفته تا بیماریهای قلبی عروقی ،و باید در معرض آلودگی هوا را به حداقل رساند."

آندره باکارلی ، نویسنده ارشد رئیس دپارتمان گفت: "در حالی که سیاست های زیست محیطی به میزان قابل توجهی منجر به کاهش آلودگی هوا شده است .

یک مطالعه قبلی توسط Baccarelli نشان داد که ویتامین های گروه B نیز ممکن است در کاهش تأثیر سلامت آلودگی هوا نقش داشته باشند.

نویسندگان عبارتند از: برنت کوئول ، شیونگ لین ، و جوئل شوارتز در هاروارد. مطالعه حاضر توسط کمکهای مالی موسسه ملی علوم بهداشت محیط انجام شد. مطالعه VA Normative Pling توسط برنامه مطالعات تعاونی / مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اپیدمیولوژی وزارت امور ایالات متحده پشتیبانی می شود و جزئی از مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اپیدمیولوژی ماساچوست در بوستون است.

2 اکتبر 2019