ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

آیا ورزش منظم خطرسرطان راکاهش می دهد 1398/09/18


فعالیت بدنی به معنای هر حرکتی است که از عضلات اسکلتی استفاده می کند و نیاز به انرژی بیشتری نسبت به استراحت دارد. فعالیت بدنی می تواند شامل کار، ورزش،و فعالیت هایی مانند پیاده روی ، تنیس ، پیاده روی ، دوچرخه سواری و شنا باشد.

فعالیت بدنی برای حفظ تعادل بین تعداد کالری مصرفی و تعداد کالری مورد استفاده ضروری است. مصرف مداوم کالری بیش از مصرف منجر به چاقی می شود که دانشمندان به طور قانع کننده ای با افزایش خطر ابتلا به 13 سرطان مختلف ارتباط دارند . علاوه بر این ، شواهد نشان می دهد كه فعالیت بدنی ممكن است مستقل از تأثیر آن بر چاقی ، خطرات چندین سرطان را از طریق مکانیسم های دیگر كاهش دهد.


ورزش منظم خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد ، اما اخیراً شنیده ام که خطر سرطان را نیز کاهش می دهد. آیا این درست است؟

مطالعه جدیدی از موسسه ملی سرطان ، منتشر شده در طب داخلی JAMA ، از این نظریه که ورزش منظم خطر بسیاری از انواع سرطان را کاهش می دهد. این تیم تحقیقاتی نتایج 12 مطالعه بزرگ انجام شده در ایالات متحده و اروپا ، از جمله بیش از 1.4 میلیون نفر را در بر گرفت. شرکت کنندگان در این مطالعه اطلاعاتی در مورد سبک زندگی خود ، از جمله فعالیت بدنی ارائه دادند. تمام بیماریهایی که آنها ایجاد کرده اند ، از جمله نزدیک به 190،000 مورد سرطان ثبت شده است.

این تیم تحقیقاتی میزان سرطان را در افرادی که بالاترین میزان فعالیت بدنی و افراد با کمترین میزان را دارند مقایسه کردند. آنها دریافتند که افرادی که بیشترین میزان فعالیت بدنی را دارند ، از میزان سرطان مری ، ریه ، کلیه ، روده بزرگ ، سر و گردن ، روده ، مثانه و پستان و همچنین دو سرطان خون (میلوما و میلوئید) پایینتر هستند. لوسمی). میزان ابتلا به این سرطانها در افراد فعال 7٪ تا 38٪ پایین تر از افراد کم فعال بود. جالب اینجاست که بیشترین میزان فعالیت مردان در این گروه 4٪ بیشتر از سرطان پروستات و 28٪ بیشتر از میزان ملانوما داشتند. محققان از اهمیت بسیار کمی از سرطان پروستات شک داشتند و آنها شواهدی ارائه دادند که نشان می دهد میزان بالاتر ملانوم به این دلیل است که افراد فعال تر زمان بسیار بیشتری را در آفتاب می گذرانند.

مطالعات ثابت نمودندکه فعالیت بدنی بیشتر باعث کاهش سرطان می شود ، به نظر من این مطالعه کاملاً چشمگیر است. بسیار بزرگ بود و با دقت انجام شد. و معنی دارد: ورزش منظم منجر به تغییراتی در بدن می شود (مانند التهاب کمتر ، عملکرد ایمنی بهتر و سطح بالاتر آنتی اکسیدان های طبیعی) که خطر ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

منتشر شده: ژوئیه 2016