ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

تا چه مدت کرونا ویروس coronavirus روی سطوح زنده می ماند 1398/12/11


محققان دهها مقاله را که قبلاً منتشر شده در مورد کورو ویروس های انسانی (غیر از کوروی ویروس جدید) ، مورد تجزیه و تحلیل قرار داده اند تا بتوانند درک بهتری از مدت طولانی ماندن در خارج از بدن داشته باشند. نویسندگان دریافتند که این کورو ویروس ها می توانند بیش از یک هفته روی سطوح زنده بمانند ، اما برخی از آنها در دمای بالاتر از 86 درجه فارنهایت (30 درجه سانتیگراد) فعال نیستند. نویسندگان همچنین دریافتند که این ویروس ها توسط ضد عفونی کننده های خانگی به طور موثری از بین می روند


 coronavirus جدید چه مدت می تواندروی سطح زنده بماند؟ پاسخ کوتاه این است که ما نمی دانیم. اما اگر این کرونا ویروسcoronavirus جدید شبیه سایر کورو ویروس های انسانی مانند "پسر عموی" خود که باعث SARS و MERS می شوند ، طبق یک مطالعه جدید ، می تواند تا 9 روز روی سطوح - مانند فلز ، شیشه یا پلاستیک بماند. (در مقایسه ، ویروس های آنفولانزا فقط در حدود 48 ساعت می توانند روی سطوح بمانند.)

به عنوان مثال ، ضد عفونی کننده ها با اتانول 62-71، ، 0.5٪ پراکسید هیدروژن یا 0.1٪ سدیم هیپوکلریت (سفید کننده) می توانند به طور موثری در طی یک دقیقه کرو ویروس ها را غیرفعال کنند.

همچنین مشخص نیست که چگونه دستها پس از دست زدن به بیمار یا سطح آلوده آلوده به coronaviruses آلوده می شوند. نویسندگان نوشتند كه سازمان بهداشت جهانی یك دستمال حاوی الكل را برای ضد عفونی كردن دستها توصیه می كند.

طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، ممکن است فرد با لمس یک سطح یا شیء آلوده به "ویروس" آلوده شود ، "سپس لمس دهان ، بینی یا احتمالاً چشمان خود". "اما تصور نمی شود این اصلی ترین شیوه انتشار ویروس باشد."

براساس CDC ، ویروس به احتمال زیاد از طریق تماس نزدیک و قطرات تنفسی از سرفه ها و عطسه هایی که می تواند روی دهان یا بینی فرد نزدیک باشد ، از فرد به فرد دیگر سرایت می کند.

این مطالعه در 6 فوریه در مجله عفونت بیمارستان منتشر شد.

ویروس های کرونو در شرايط سردتر و مرطوب ترماندگاري بيشتری دارند.

کرونا ویروس، که اکنون به طور رسمی با نام COVID-19 شناخته می شود ، از زمان انتشار اولین بار ، در اواخر سال 2019 ، عنوان هایی را آغاز کرده است. COVID-19 که از چین به 23 کشور دیگر منتقل شده است ، اکنون 45171 نفر را آلوده کرده است.

از آنجا که این نسخه از coronavirus برای علم جدید است ، محققان در تلاشند تا نحوه درمان عفونت ها و چگونگی اطمینان از گسترش بیشتر ویروس را بررسی کنند.

از آنجا که هیچ درمان خاصی برای COVID-19 وجود ندارد ، بسیاری از متخصصان بر روی پیشگیری تمرکز می کنند.

دانشمندان بیمارستان دانشگاه گریفسوالد و Ruhr-Universität Bochum ، هر دو در آلمان ، اخیراً اطلاعاتی را از 22 مطالعه در مورد کرونا ویروس جمع آوری کرده اند. کار آنها به ما کمک می کند تا بفهمیم تا چه مدت کرونا ویروسی ها روی سطوح زنده می مانند و چگونه میتوان آنها را از بین ببرند.

این تحقیق در ژورنال عفونت بیمارستان چاپ شد، بر روی دو مورد از شیوع های اخیر متمرکز است: سندرم حاد تنفسی حاد (SARS) و سندرم تنفسی خاورمیانه (MERS).

تاچه مدت coronaviruses زنده می ماند؟

بخش اول مقاله در مورد چگونگی ماندگاری کوروی ویروس ها بر روی سطوح بی جان مانند میزها و دستگیره درب ها می باشد.محققان نشان می دهند که بسته به نوع مواد و شرایط ، ویروس های کرومی انسان از 2 ساعت تا 9 روز می توانند عفونی بمانند.

در دماهای حدود 4 درجه سانتیگراد یا 39.2 درجه فارنهایت ، نسخه‌های خاصی ازویروس ممکن است تا 28 روز زنده بماند.

در دمای اتاق ، یک کورو ویروس مسئول سرماخوردگی (HCoV-229E) در رطوبت 50٪ نسبت به رطوبت 30٪ بطور معنی داری طولانی ترمی ماند. به طور کلی ، نویسندگان نتیجه می گیرند:

"كرو ویروسهای انسانی می توانند تا 9 روز بر روی سطوح بی جان در دمای اتاق زنده باشند. در دمای 30 درجه سانتیگراد [86 درجه فارنهایت] یا بیشتر ، مدت زمان ماندگاری کوتاهتر است.

هنگامی که دانشمندان در مورد ماندگاری کورو ویروس ها در سطوح مختلف تحقیق کردند ، نتایج متغیر بود. به عنوان مثال ، ویروس MERS به مدت 48 ساعت بر روی سطح فولاد با دمای 20 درجه سانتیگراد (68 درجه فارنهایت) زنده هستند. با این حال ، در سطح مشابه و در همان درجه حرارت ، TGEV تا 28 روز زنده مانده است.

به طور مشابه ، دو مطالعه بقای دو سویه coronavirus SARS در سطح کاغذ را بررسی کردند. یکی 4-5 روز زنده مانده بود و دیگری فقط 3 ساعت.

سخنگوی CDC ، در بیانیه ای ، گفت كه این آژانس هنوز در حال بررسی این ویروس روی اسکناس ها است.

هرچند که Bundesbank این هفته را اعلام کرد که "تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر انتشار coronavirus از طریق اسکناس های یورو وجود ندارد" و اینکه "احتمال ابتلا به ویروس از طریق اسکناس بسیار کم است". نسبت به سطوح دیگر. "

بانک مرکزی آلمان اعلام کرد که احتمال انتقال دراسکناس یورو نسبت به دستگیره درها ، ریل های دستی ، سوئیچ های سبک و سبدهای خرید برای انتشار ویروس ها کمتر است.

وی افزود: مانند ویروس های آنفولانزا ، قطرات تنفسی از یک فرد آلوده می تواند برای مدت زمان محدود در اسکناس زنده بماند. توصیه می شود از اقدامات محافظتی اساسی مانند شستشوی مکرر دستها استفاده کنید.