ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

اولین آزمایش واکسن کروناویروس 1398/12/21


اولین آزمایش واکسن کروناویروس در ایالات متحده

براساس اخبار رسیده ، محققان سیاتل جذب داوطلبان سالم را برای شرکت در یک کارآزمایی بالینی برای واکسن تجربی COVID-19 آغاز کرده اند.

به گزارش وال استریت ژورنال ، این واکسن که توسط شرکت بیوتکنولوژی Moderna Therapeutics ساخته شده است ، ابتدا در 24 فوریه به موسسه ملی آلرژی و بیماریهای عفونی (NIAID) در مریلند ارسال شد. Anthony Fauci، مدیر NIAID ، به وال استریت ژورنال گفت ، این آژانس پیش بینی آزمایش بالینی را تا پایان ماه آوریل آغاز خواهد کرد و از موسسه تحقیقات بهداشتی Kaiser Permanenteواشنگتن برای انجام آزمایش پشتیبانی خواهد کرد.


چهل و پنج داوطلب سالم بین سنین 18 تا 55 سال در آزمایش اولیه ثبت نام می کنند که هدف آن تعیین این است که آیا واکسن باعث ایجاد پاسخ ایمنی می شود یا خیر ، آیا این دوز باعث عوارض جانبی نامطلوب می شود

به گزارش Kaiser Permanente، این واکسن حاوی ویروسی نیست که باعث ابتلا به COVID-19 موسوم به SARS-CoV-2 شود و نمی تواند باعث عفونت شود. برخلاف واکسن های ایجاد شده برای سایر ویروس ها ، مانند سرخک ، این واکسن جدید از ویروس ضعیف یا مرده به عنوان پایه خود استفاده نمی کند. در عوض ، واکسن حاوی بخش کوتاهی از مواد ژنتیکی به نام مسنجر RNA یا mRNA است که در آزمایشگاه تولید می شود. در یک سلول معمولی ، mRNA دستورالعمل هایی را برای ساخت پروتئین های مختلف رمزگذاری می کند.

براساس گزارش Kaiser Permanente ، mRNA مصنوعی سلولها را به ساختن پروتئین موجود در سطح ویروس سوق می دهد. سیستم ایمنی بدن فرد باید با ایجاد آنتی بادی هایی که هدف قرار گرفته و به این پروتئین بسته می شود ، به این پروتئین جدید واکنش نشان دهد و ویروس را از بین ببرد. سپس ، mRNA باید از بین برود  و فرد واکسینه شده در صورت مواجهه با آن ، آمادگی بیشتری برای مقابله با SARS-CoV-2 داشته باشد.

طبق گفته های Kaiser Permanente ، طراحی واکسن برای کار از این طریق اجازه داده است تا روند توسعه را سریع دنبال کند ، زیرا این شرکت نیازی به جداسازی و اصلاح نمونه های زنده SARS-CoV-2 را ندارد زیرا این امر برای واکسن مرسوم تر انجام می شود.

به داوطلبان دو تزریق واکسن را در بازوی فوقانی انجام می شود، با فاصله 28 روز بین دوزها. 45 شرکت کننده در سه گروه تقسیم می شوند که هر گروه دوز متفاوت واکسن را دریافت می کند. از داوطلبان خواسته می شود در طول مطالعه 14 ماهه در 11 بازدید حضوری شرکت کنند و برای هر قرار ملاقات که در آن شرکت می کنند 100 دلار دریافت می کنند که در پایان حداکثر 1100 دلار دریافت می کنند.

پس از این آزمایش ایمنی اولیه ، اثر واکسن باید در چندین آزمایش بعدی در گروه های بزرگتر از افراد قبل از توزیع گسترده انجام شود. در همین حال ، محققان در سراسر جهان به منظور کمک به افرادی که آلوده به ویروس هستند، به کار روی روش های درمانی مناسب ادامه خواهند داد. در حال حاضر ، بیماران مبتلا به COVID-19 مراقبت های حمایتی را برای برطرف کردن علائم بیماری دریافت می کنند.

اگرچه این پیشرفت در ساخت واکسن دلگرم کننده است ، اما در اوایل این هفته ، مقامات بهداشت ایالات متحده خاطرنشان کردند که آنها نمی توانند تضمین کنند که واکسن COVID-19 مقرون به صرفه خواهد بود.

برگرفته از وبسایت :https://www.livescience.com/