ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

آیا پیاز بر ویروس کرونا موثر است 1399/07/26


آیا پیاز برویروس کرونا موثراست ؟ سوالی که بارها و بارها شنیده ایم و جوابهای ضد و نقیض زیادی شنیده ایم چیزی که واضح است این است که خوردن پیاز می تواند به ایجاد ایمنی برای جلوگیری از بیماری کمک کند.


پیاز دارای مواد مغذی و تغذیه ای است که نه تنها به بدن در مورد بیماری های قلبی ،سرطان هاکمک می کند ، بلکه در سلامت روده نیز موثر است . پیاز به ویژه از نظر پری بیوتیک غنی است ،و این باعث افزایش تعداد باکتری های مفید در روده برای ایجاد ایمنی در برابر ویروس هایی مانند COVID-19 ، که اخیراً به عنوان ترسناکترین ویروس کرونا شناخته می شود ، کمک می کند.

بسیاری از مطالعات مصرف پیاز را با افزایش ایمنی مرتبط دانسته اند ، اما سویه COVID-19 آنقدر جدید است که هیچ مطالعه خاصی برای پیاز و ویروس کرونا انجام نشده است.

البته تغذیه به تنهایی شما را ازویروس کرونا محافظت نخواهدکرد. شما هنوز هم باید اقدامات احتیاطی مناسبی انجام دهید.

تقریباًبه جرات می توان گفت پیاز غیرممکن است که از عفونت میکروب توسط دیگران جلوگیری کند ، اما داشتن تغذیه مناسب می تواند به ایمنی بدن کمک کند.

در مورد برخی از درمان های خانگی برای سرماخوردگی و حتی کوید 19باید گفت. قرار دادن پیاز بریده شده در اتاق کسی که بیمار است یکی از راه حل های پیشنهادی است

بهترین راهکار:

شستن منظم دست ها ، پرهیز از ازدحام در فصل آنفولانزا ودور ماندن از ویروس کوید 19و مراقبت از سلامتی با خوب غذا خوردن ، ورزش و خواب کافی تنها می تواند به سلامت شما کمک کند.