ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

راهکارهایی برای موفقیت کودکان در مقطع ابتدایی 1396/10/07پشتیبانی والدین به بچه ها عامل موفقیت بچه ها  از نظر علمی است. در اینجا 8 راهکار که والدین می توانند فرزندان خود را در مسیر موفقیت قرار دهند تا دانش آموزانی موفق شوند.بیان نمودیم

       
1-شرکت در جلسات مدارس وبحث وگفتگو بین والدین و معلمین
زمانی که والدین در زندگی علمی کودکان دخالت می کنند، باعث عملکرد بهتر انها خواهد شد .شرکت در جلساتی که مديران مدرسه ترتیب می دهند باعث
می شود تا درباره برنامه ها و سياست هاي مدرسه مطلع شوید .که معمولا سالی یک یا دو بار برگزار خواهد شد . ملاقات با معلم می تواند مسیر کمک به
کودکتان را روشن کند
2-ازمدرسه و وب سایت آن  دیدن نمایید ( در صورت داشتن وب سایت )
بسیاری از مدارس فعالیت ها و برنامه های خود را در وب سایت درج می کنند
3. پشتیبانی از کودک در فضای خانه
تکالیف مدرسه باعث تقویت و گسترش یادگیری در کلاس درس می شود وبه بچه ها کمک می کند تا مهارت های مطالعه را بالا ببرند  همچنین به آنها کمک می کند تا احساس مسئولیت و اخلاق کاریدر آنها  به وجود آید که   فراتر از کلاس درس کمک خواهد کرد.
 اطمینان از اینکه فرزند شما  به عنوان یک اولویت، مشق شب را  بیبیند ، می توانید با ایجاد یک محیط مطالعه مناسب به او کمک کنید.مثلا برای جلوگیری از حواس پرتی  تلویزیون را خاموش کرده و تنظیم زمان شروع و پایان نیز می تواند کمک کند.
4. کودک خود را برای مدرسه آماده کنید
یک صبحانه مغذی برای کودکتان آماده کنید  به طور کلی، بچه هایی که صبحانه بخورند انرژی بیشتری دارند و در مدرسه بهتر عمل می کنند.
شما می توانید صبحانه ای که غنی از غلات کامل، فیبر و پروتئین و همچنین کم قندکم باشد آماده نمایید  که باعث افزایش توجه، تمرکز و حافظه کودک شود.  به کودک میوه های تازه، آجیل، ماست، یا نصف کره بادام زمینی و ساندویچ موز بعنوان تغذیه در مدرسه بدهید 
کودکان همچنین نیاز به مقدار مناسب خواب دارند تا  تمام روز هوشیار و آماده برای یادگیری باشند . بیشتر بچه ها در سن مدرسه نیاز به 10 تا 12 ساعت خواب در شب دارند. دسترسی به  تلویزیون، بازی های ویدئویی و  اینترنت را محدود کنید
5. آموزش مهارت های سازمانی
هنگامی که بچه ها سازماندهی می شوند، می توانند به جای گذراندن زمان در شکار و صرفه جویی در وقت، متمرکز شوند.
منظور این است که در سطح ابتدایی برای تحصیل در مدرسه سازماندهی شود. این به معنی داشتن یک کتاب تکلیف مشق شبانه است
.6-  سیاست های انضباطی داشته باشید
مدارس معمولا سیاست های انضباطی خود را (که بعضی اوقات به عنوان کد رفتار دانشجویی نامیده می شوند) در کتابچه های راهنما ذکر می کنند. 
7-مشارکت کنید
دلایل زیادی برای داوطلب شدن والدین در مدرسه وجود دارد. این یک راه عالی برای والدین است تا نشان دهند که آنها علاقه مند به تحصیل بچه هایشان هستند.
بسیاری از مدرسان مقطع متوسطه مایل به دیدن والدین  در مدرسه  هستند. اما باید رفتارهای  فرزندتان را دنبال کنید تا متوجه شوید که این تعاملات برای هر دو شما کار می کند. اگر فرزندتان با حضور شما در مدرسه یا مشارکت شما در فعالیت های  ناراحت می شود  روشن کنید که شما جاسوس نیستید - شما فقط در تلاش برای کمک به جامعه مدرسه هستید.
 8-بیماری  جدی بگیرید
کودکان مبتلا به اسهال  تب، تهوع، استفراغ باید در خانه بمانند داشته  كودكانی كه اشتهای خود را از دست می دهند، یا مضطرب هستند، از درد شكایت می كنند، در غیر این صورت، مهم است که بچه ها هر روز به مدرسه می رسند، زیرا باید با کار گروهی روبه رو شوند
اگر فرزند شما به علت بیماری زیاد غیبت کند اطمینان حاصل کنید که با معلم درباره هر کاری که بایدانجام شود با معلم مشورت کنید. این هم یک ایده خوب برای شناختن سیاست حضور در مدرسه است.
گاهی اوقات دانش آموزان می خواهند از مدرسه به دلیل مشکلات با همکلاسی ها، تکالیف یا نمرات و یا حتی معلمان بخواهند از مدرسه به خانه بمانند. این می تواند علائم واقعی، مانند سردرد یا معده را ایجاد کند. اگر فکر میکنید در مدرسه مشکلی وجود دارد، با فرزندتان صحبت کنید - و سپس شاید با معلم - بیشتر بدانید که چه چیزی موجب اضطراب می شود. مشاور مدرسه یا روانشناس مدرسه نیز ممکن است قادر به کمک باشد.
همچنین سعی کنید که از خواب بیدار بمانید، که می تواند دانش آموزان مضطرب و خسته را تجربه کند. یک برنامه خواب پایدار می تواند کمک کند.