ورود
ثبت نام

تخم مرغ حاوی سالمونلا 1397/1/30


تخم مرغ یکی از مواد مغذی و مقرون به صرفه ترین مواد غذایی است. اما شما باید هنگام مراقبت و تهیه تخم مرغ های تازه و محصولات تخم مرغ به منظور جلوگیری از  مسمومیت غذایی را مورد توجه قرار دهید.

داخل تخم مرغ هایی که به نظر می رسد طبیعی می توانند شامل یک باکتری به نام سالمونلا باشد که می تواند شما را بیمار کند، به ویژه اگر شما تخم مرغ خام یا نپخته شده را بخورید.

بیش از 200 میلیون تخم مرغ به خاطر فراورده های سالمونلا آلوده می شوند، اما چگونه باکتری ها به تخم مرغ می رسند؟

در روز جمعه (13 آوریل)،2018 مزارع تولید کننده تخم مرغ صید کشتارگاه اعلام کرد که 207 میلیون تخم مرغ که از مزرعه کارولینای شمالی آمده است. آلوده می باشد به گفته اداره غذا و داروی آمریکا (FDA)، تخم مرغ به 9 ایالت توزیع شد و تحت نام چندین نام تجاری فروخته شد. تا کنون، شیوع بیماری 22 نفر را مبتلا کرده است.


بنجامین چپمن، استاد دانشیار و متخصص ایمنی مواد غذایی در دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، آلودگی سالمونلا اغلب درون مرغ  ایجاد می شود . او گفت به این دلیل است که باکتری سالمونلا می تواند به تخمدان مرغ راه یابد  و در طی تشکیل تخمک وارد تخم مرغ گردد. این بدان معنی است که حتی تخم مرغ هایی که به نظر می رسد طبیعی هستند سالمونلا را درون خود نگه دارند.

آلودگی نیز ممکن است پس از تخم گذاری تخم ها رخ دهد. چپمن گفت: این اتفاق می افتد به این دلیل که جوجه ها می توانند سالمونلا را در روده خود حمل کنند و باکتری ها را در پوسته خود دفن کنند، که می تواند در خارج از تخم مرغ در طول لانه گیری قرار گیرد. به همین ترتیب، برای کاهش خطر ابتلا به سالمونلا در خارج از تخم مرغ، وزارت کشاورزی نیاز به معدوم تخم مرغ قبل از فروش دارد.

چپمن گفت: حتی با در نظر گرفتن مراحل ایمنی، تخمین زده می شود که حدود 1 در 20،000 تا 1 از 10،000 تخم مرغ آلوده به سالمونلا باشد. به همین دلیل، مقامات بهداشتی توصیه می کنند که پخت و پز را تا زمانی که هر دو زرده و سفید سفت شوند باید ادامه داد بر اساس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC).  دمای تخم مرغ، درغذاباید تا درجه حرارت داخلی 160 درجه فارنهایت (71 درجه سانتیگراد) برسد.

چگونه می توانم شانس خود را برای عفونت سالمونلا کاهش دهیم؟

در نظر بگیرید خرید و استفاده از تخم مرغ و محصولات تخم مرغی پاستوریزه که به طور گسترده در دسترس هستند را در نظر بگیرید.
تخم مرغ را در دمای 40 درجه فارنهایت (4 درجه سانتیگراد) یا سردتر نگه دارید. فقط تخم مرغ را از فروشگاه هایی خریداری کنید که آنها را در مکانی سرد قرار دادند
تخم مرغ ترک خورده یا کثیف را از دور بندازید .
داخل تخم مرغ هایی که به نظر می رسد طبیعی می توانند حاوی یک باکتری به نام سالمونلا باشد که می تواند شما را بیمار کند، اما زمانی که پخته شده و به درستی مراحل پخت صورت گرفت ، تخم مرغ ها ایمن می باشند.

دست ها و اقلامی که با تخم مرغ خام، از جمله میز کابینت، ظروف، ظروف و تخته برش، با صابون و آب، آشامیدنی بشویید.

تخم مرغ تازه  طیور ممکن است باکتری هایی مانند سالمونلا را حمل کند که تخم ها قبل از شکل گیری پوسته ها، آلوده شود. تخم مرغ نیز می توانند هنگام دفع مرغ آلوده شوند.

تخم مرغی را بخورید که زرد و سفیده آن خوب پخته شده باشد .
اطمینان حاصل کنید که غذاهایی که حاوی تخم مرغ خام یا کاملا پخته شده هستند مانند سس مایونز، سس سالاد و تریامیسو فقط با تخم مرغ پاستوریزه ساخته می شوند.
تخم مرغ و ظروف حاوی تخم مرغ را بلافاصله بعد از پخت و پز بشویید. تخم مرغ و یا غذاهای ساخته شده با تخم مرغ را گرم یا در دمای اتاق بیش از 2 ساعت یا 1 ساعت در دمای 90 درجه فارنهایت یا گرمتر نگذارید.

بزرگسالان باید کودکان خردسال را تحت نظارت قرار دهند.
اگر صابون و آب به راحتی در دسترس نباشید، از ضد عفونی کننده دست استفاده کنید.

پس از دست زدن به تخم مرغ، جوجه ها یا هر چیز دیگری در محيط  دست ها را با صابون و آب بشوييد.

بیماری سالمونلا می تواند جدی باشد و برای افراد خاص خطرناک است.

بزرگسالان سالخورده، نوزادان و افراد مبتلا به سیستم ایمنی ضعیف مانند افرادی که مبتلا به HIV / ایدز، دیابت یا پیوند عضو هستند، ممکن است بیماری جدی تری را تجربه کنند که حتی میتواند خطرناک باشد.

در بیشتر موارد، بیماری ها 4-7 روز طول می کشد و مردم بدون درمان آنتی بیوتیکی بهبود می یابند. علائم عبارتند از:

اسهال
تب.
گرفتگی شکمی
علائم معمولا 6 تا 48 ساعت پس از خوردن غذای آلوده ظاهر می شوند، اما این دوره گاهی اوقات طولانی تر است. بیمار ممکن است نیاز به بستری داشته باشد.

چه موقع به پزشک مراجهه کنیم ؟

تب بالا (درجه حرارت بیش از 101.5 درجه فارنهایت).
اسهال بیش از 3 روز است که بهبود نمی یابد.
مدفوع خونین
استفراغ طولانی مدت که مانع از نگه داشتن مایعات می شود.
نشانه های کم آبی، مانند:
ادرار بسیار کم است
خشک دهان و گلو.

 نوشته :Rachael Rettner,

April 16, 2018