ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه

رنگ چشم

آیارنگ چشم در بینایی تاثیر می گذارد؟

درهر یک ازچشمها ماده شیمیایی طبیعی به نام ملانین در داخل عنبیه چشم وجود دارد. هر چقدرملانین بیشتر باشد رنگ چشمان تیره تر خواهد بود. دلیل اصلی این که ملانین مهم است این است که چگالی می تواند ناراحتی های بصری را تحت تأثیر قرار دهد.پیش بینی کرده اند که رنگ چشم ممکن است در نحوه برخورد مردم موثر باشد.

ملانین بر روش نوری رنگها و جذب چشم تاثیر دارد. در حالی که رنگ چشم در مورد چگونگی دیدن افراد چیزی را تحت تاثیر قرار نمی دهد، رنگ چشمان می تواند در شرایط مختلف نورسنجی توانایی های مختلف دید ایجاد کند. غلظت ملانین در رنگدانه سلول های عنبیه راهی برای محافظت از عنبیه از نور خورشید با انتشار نور است.

کسی که دارای چشمهای تیره تر است مقدار و تراکم ملانین بالاتری دارد. این به این معنی است که در نور آفتاب ، ملانین نور داخل چشم را نشان می دهد و با خیره شدن به خورشید، مشکلات کمتری را ایجادمی کند. ملانین به عنوان یک نوع محافظ عمل می کند، شعاع نور را از روی عنبیه پخش می کند. این به آنها توانایی کنتراست بهتر در این شرایط را می دهد. یک مزیت دیگررنگ تیره تر چشم در نوردهی چراغهای جلو هنگام رانندگی در شب است.

چشمان تیره

افرادی که ملانین کمتری دارند، چشمهای رنگی روشنتری دارند و از این رو آنها از نور روشن تر محافظت نمی کنند و ناراحتی بیشتری از تابش خیره کننده ایجاد می شود و کنتراست کمتری دارند.نور خورشید، اشعه های مضر UV اشعه ماوراء بنفش در بین کسانی که دارای چشمهای رنگی و روشن هستند آسیب بیشتری می رسانند و باعث ایجاد آب مروارید یا بیماری به نام دژنراسیون ماکولا می کنند. عینک آفتابی مسدود کننده UV می تواند برای کاهش این خطرات استفاده شود.

چشمان آبی

مطالعات علمی وجود دارد که نشان می دهد بین رنگ چشم و زمان واکنش ارتباط وجود دارد. کسانی که رنگ چشمهای تیره تری دارند، در مواردی مانند ضربه زدن به توپ تنیس یا بوکس خوب عمل می کنند. اینها وظایف واکنشی نامیده می شوند. در حالی که آن دسته از افرادی که دارای چشمهای روشنترو رنگی هستند، در گلف یا بولینگ بهتر عمل می کنند. اینها وظایف خود رشته ای هستند

تاثیررنگ چشم در ورزش

رنگ چشم کسی به طور مستقیم بر چگونگی دیدن تاثیر نمی گذارد، شرایط روشنایی می تواند یک سطح ثانویه باشد که می تواند روی دیدگاه تاثیر بگذارد. مهم نیست که رنگ چشم چه باشدبه هر کس توصیه می شود که عینک آفتابی مسدود کننده UV را هنگام نور روز در بیرون از آن استفاده نمایند. همه مردم می توانند در معرض آسیب ناشی از اشعه UV از خورشید، با هر رنگ چشم قرار گیرند.

چشمان آبی :

روت ویلیامز، MD، از آکادمی چشم پزشکی در Clinic Eye Wheaton در شیکاگو می گوید: "از لحاظ بالینی، افرادی که دارای عنبیه های آبی یا روشن هستند بیشتر به نور حساسیت دارند." "این احتمالا به دلیل کمبود جذب نور رنگدانه در چشم است." هر رنگی که شما دارید، نور کمتری از عنبیه می آید.

چشم های خاکستری، سبز و آبی.

درچشم های روشن خطر ابتلا به سرطان بیشتر است. از آنجایی که چشمهای روشن دارای رنگدانه کمتری برای محافظت از اشعه ماوراء بنفش مضر هستند، درست است افرادی که چشم روشن دارند، خطر مرگ و میر  ملانوم uvea، نسبت به کسانیکه  چشم تیره تری  دارند.بیشتر است  دکتر ویلیامز می گوید: "این افراد باید در استفاده از عینک آفتابی محافظت شده با UV کوتاهی نکنند." ملانوما uvea یک سرطان بسیار نادر است که هر سال در ایالات متحده حدود شش میلیون نفر بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد و برآورد شده است که بروز این بیماری در آمریکایی های سیاه پوست که معمولا رنگ چشم آنها قهوه ای اند، کمتر از یک هشتم آمریکایی های سفید پوست است.

چشمان قهوه ای.

یک مطالعه انجام شده در دانشگاه لوئیزویل نشان داد افرادی که دارای چشمان قهوه ای هستند، هنگام شرکت در فعالیت های ورزشی خاصی نسبت به افرادی که دارای چشم روشن هستند، زمان واکنش کمی دارند. با این حال، از این مطالعه کوچک استفاده نکنید تا عقلانی شدن افراد را فقط برای افرادی که چشم قهوه ای دارند، برای تیم سافتبال خود انتخاب کنید. گادالوپه Mejia، OD، از دانشگاه لوئیزویل می گوید: "در تجربه من، من نمی توانستم بگوییم ما می توانیم عملکرد بر اساس رنگ چشم قضاوت کنیم."تعداد بازدید: 3405

تعداد نظرات: 1

کاربر میهمان
 

Hasti پور محمد در تاریخ 1399/10/02 نظر داده است :
وای رنگ چشم ها چه خوشگل بود