ورود
ثبت نام
ثبت مدرسه
خلاصه:

زباله یک مشکل بزرگ در جهان است، اما تلاش های جدید وبرنامه هایی برای استفاده از زباله به عنوان یک منبع مفید صورت گرفته است یکی از این ها تبدیل زباله به برق است.

متن:

زباله یک مشکل بزرگ در جهان است، اما تلاش های جدید وبرنامه هایی برای استفاده از زباله به عنوان یک منبع مفید صورت گرفته است یکی از این ها تبدیل زباله به برق است.

موارد بسیاری در اطراف ما وجود دارد که می تواند گرما تولید کند و شگفت آورترین آن مواد زائد است گرما تولید شده از زباله برای تولید برق به نفع زمین است؛ زیرا می تواند موادی را که لایه اوزون را خراب می کند حذف کند. دستگاه های ترموالکتریک مولکولی می توانند انرژی را به طور مستقیم از خورشید جمع آوری کنند و نیاز به سلول های فتوولتائیک (photovoltaic)که در پانل های خورشیدی استفاده می شوند را کاهش دهد.

{فتولئائیک photovoltaic:تولید مستقیم الکتریسیته از خورشید}

زباله ها ی زیادی در این سیاره وجود دارد این حال، زباله می تواند برای تولید انرژی استفاده شود بنابراین می تواند بعنوان یک منبع تولید انرژی مفید باشد. سوخت زیستی را می توان از زباله های فرآوری شده تولید کرد که بنزین جایگزین آن می شود و میزان انتشار کربن جهانی را تا 80 درصد کاهش می دهد. سوخت های زیستی می توانند از موجودات زنده یا مواد متابولیکی تولید شده (یعنی مواد زائد آلی یا مواد غذایی) تولید شوند. برای اینکه سوخت به عنوان یک سوخت زیستی شناخته شود، باید بیش از 80 درصد مواد قابل تجدید را داشته باشد.

مزایای بیوگاز

بیوگاز گازی است که از مواد آلی تولید می شود. این است که با ایجاد زیست شناختی برای ایجاد برق تولید می شود. این فرم معمولا استفاده از انرژی های تجدید پذیر است که عمدتا در حوزه های داخلی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. بیوگاز ترکیبی از دی اکسید کربن و متان است و توسط گیاه و همچنین زباله های حیوانی ایجاد می شود. در خانه، بیوگاز به طور عمده برای پخت و پز استفاده می شود. این آلودگی کمتر نسبت به گاز سنتی پخت و پز ایجاد می کند.

دستگاه EGG

با دستگاه EGGشما می توانید اقدام به تبدیل زباله خود به انرژی کنید .این دستگاه می تواند برق را بدون آسیب رساندن به محیط زیست تولید کند. ساخت آن آسان است و پاداش این است که شما می توانید زباله خود را به جای پرتاب کردن آن را بازیافت کنید. با این حال، مطمئن شوید که از مواد زائد شما استفاده می کنید.

آنچه شما نیاز دارید

مرحله اول

وسایل مورد نیاز

ظرف. این به عنوان دستگاه هضم مورد استفاده قرار می گیرد و این محل جایی است که زباله شما ذخیره می شود.( سطل زباله )

ظرف دوم، بزرگتراست . که در آن مخزن و آب قرار می دهید.

یک سطل. این مخزن شماست و بنابراین باید کوچکتر از ظرف دوم باشد، زیرا داخل آن قرار می گیرد.

موتور بخار یا اجاق گاز.

شلنگ. این از مخزن به موتور بخار و یا اجاق گاز می رود.

چوب کوچک این برای محافظت از شلنگ در مخزن استفاده می شود. شما می توانید از چوب فلزی یا چوبی استفاده کنید، طول آن همان عمق سطل (مخزن) خواهد بود. این برای محافظت از شلنگ در مخزن استفاده می شود

سیم و طناب

شیر - این خروجی بیوگاز را از مخزن کنترل می کند.

چکش

 میخ

سیلیکون

چاقو

مداد

مرحله دوم :

تولید برق

1- دایره ای را در قسمت بالای ظرف کوچک بکشید که متناسب با قطر سوراخ شلنگ باشد.

2- یک سوراخ روی دایره ای که در قسمت بالا سمت چپ قرار داده اید ایجاد کنید.

3- شیلنگ را به دو قسمت تقسیم کنید، یکی از آنها باید بیشتر از دیگر باشد. شما از قسمت طولانیتر برای انتقال بیوگاز از مخزن به دیگ بخار یا اجاق گاز استفاده می کنید. شما از شلنگ کوتاه برای انتقال بیوگاز از هیدرولیک به مخزن استفاده می کنید.

4- طول سوراخ هایی که ساخته اید را فشار دهيد تا حدود 20 سانتیمتر (7.8 اینچ) یک قطعه شلنگ کوتاه به داخل ظرف  وارد کنید.

5- بعضی از اپوکسی ها یا سیلیکون ها را در اطراف سوراخ و شلنگ قرار دهید تا اطمینان حاصل شود که بیوگاز از دستگاه جدا نشود

مرحله سوم

تولید برق

تولید برق

تولید برق از زباله

1- ظرف بزرگ را با آب پر کنید

2-  طناب شلنگ که از digeste( ظرف در بسته ) می آید و دیگر قطعه شلنگ (طول بلند) به چوب با استفاده از سیم یا طناب می آید ببندید آن را خیلی تنگ نکنید تا بیوگاز بتواند از طریق شیلنگ ها عبور کند.

3- با استفاده از چکش و ناخن دو سوراخ در کنار سطل ایجاد کنید (تصاویر را ببینید).

4- چوب و دو قطعه شیلنگ را به سطل با استفاده از سیم و دو حفره که در مرحله 3 ساخته اید، نگهدارید (تصاویر را ببینید). اطمینان حاصل کنید که چوب و شیلنگ نزدیک به پایه سطل هستند.

مرحله چهارم

برق از زباله

تولید برق از زباله

1- بطری را به سمت بالا قرار دهید تا در ظرف بزرگ که آب آن پر شود و آن را از طریق آب به پایه ظرف ببرید تا هوا را از سطل فشار دهید. اطمینان حاصل کنید که سطل توسط آب پر شده است و هوا در آن وجود ندارد.

2- قرار دادن شیر در انتهای شلنگ بلند که انتقال بیوگاز از مخزن به دیگ را برای کنترل خروج از گازانجام می دهد

3- قرار دادن digesterروی چیزی یا پایه ای که بالاتر از مخزن است توصیه می شود.

4- زباله ها را با یک قیف به digester بریزید

مرحله 5:

استفاده از بیوگاز شما

شما می توانید از راه های  مختلف از بیوگاز استفاده کنید؛ در آشپزی، گرمایش و تولید برق. برای تولید برق از آن می توانید از یک دیگ بخار و یک موتور بخار استفاده کنید. حرارت بیوگاز آب را جوش می آورد و سپس بخار به یک موتور بخار منتقل می شود.کاربر میهمان